Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

SZKOLNE JASEŁKA

14.stycznia społeczność uczniowska miała możliwość obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów uczęszczających na świetlicę i ich nauczycieli, panie: Małgorzatę Kanię i Stefanię Ogar. Nie trzeba też zapominać o prowadzącym chór panu Piotrze Struziku i panu Wiesławie Piaseckim (Pracownia reklamy Elektroszyld w Brzesku). który wykonał dużą planszę będącą elementem dekoracji. Uczniowie z klas od I do VI ładnie przygotowali swoje kwestie aktorskie, a ich rodzice zatroszczyli się o piękne stroje. Cały spektakl oparty był o ciekawy scenariusz, w który wkomponowany były kolędy i pastorałki. Możliwość obejrzenia jasełek mieli rodzice uczniów podczas zebrania w dniu 15.I.2016r. Społeczność Jadownik obejrzy je w czasie ferii w Domu Ludowym. Organizatorki dziękują dzieciom, ich rodzicom i sponsorowi za udział i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Na koniec pani Marta Mastalerz przedstawiła uczestników, a wśród nich laureatów, konkursu na „Ptasią stołówkę”. Wręczyła uczestnikom książki ufundowane przez Stowarzyszenie „Wspierajmy Szkołę”, a zwycięzcom - upominki.

ZABAWY CHOINKOWE

12. i 13.stycznia odbyły się szkolne zabawy choinkowe. Pierwszego dnia bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III. Zabawę prowadziły animatorki. Zadbała o to Rada Rodziców. O poczęstunku dla dzieci pomyśleli rodzice z rad klasowych. Dzieci wybornie się bawiły. Uroku dodawały zabawie ciekawe stroje uczniów. Na koniec wybrano króla i królową balu. Zostali nimi uczniowie klasy IIa: Dominika Nowak i Mikołaj Ziemiański Kolejnego dnia bawili się uczniowie klas IV-VI. Tam już nie było przebierańców. Uczniowie prezentowali stroje wg własnego gustu.SPOTKANIE Z TEATREM

8.stycznia uczniowie klas pierwszych udali się do brzeskiego domu kultury. Tam uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.”Czerwony Kapturek”. Spektakl wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Bajka nie tylko miała przekazać znane wszystkim treści. Jej celem było nauczenie dzieci odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach.
KONKURS KOLĘD W ZERÓWCE

W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs kolęd. Na początku wszystkie dzieci przy choince zaśpiewały popularne kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy i Dzisiaj w Betlejem. Przed indywidualnymi występami trzeba było rozgrzać gardełka i zachęcić wahające się dzieci do występu. Potem uczestnicy konkursu wylosowali numerki startowe i śpiewali po 2 zwrotki wybranej kolędy. Po podliczeniu punktów przyznanych przez widzów i wychowawcę ogłoszono wyniki; I miejsce zajęła Julka Łukasik, II miejsce - Emilka Świerczek, III miejsce - Kasia Kuza. Nagrodę publiczności otrzymała Marysia Duc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.


KLASOWE WIGILIE

22. grudnia, ostatniego dnia nauki szkolnej 2015 roku, we wszystkich klasach odbyły się spotkania opłatkowe, którym towarzyszyło wspólne biesiadowanie i kolędowanie. W spotkaniach uczestniczyli wychowawcy klas. W klasie Ib odbyła się Wigilia, na którą zaproszeni zostali rodzice uczniów. Dzieci zaprezentowały wigilijne przedstawienie.

Tegoż dnia odbyła się uroczysta akademia, podczas której swe umiejętności zaprezentował nowo powstały w szkole chór. Chórzystki, pod opieką organisty – pana Piotra Struzika, zaprezentowały świąteczne kolędy i pastorałki. Nie obyło się bez życzeń pana dyrektora oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Anny Kraj dla wszystkich zebranych i ich rodzin.JASEŁKA W ZERÓWCE

21. grudnia do szkoły zawitali rodzice przedszkolaków. To pani Małgorzata Kurnik, wraz z wychowankami, przygotowali przedstawienie o tematyce świątecznej. W sali aż roiło się od aniołków, które ze snu wyrwał płacz dziecka. Zaciekawione udały się w tym kierunku i znalazły je w żłóbku. Później na różne sposoby próbowały uspokoić malca. Śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wierszyki - wszystko na nic. Dopiero, gdy przyszła Matka Boża i zaśpiewała Lulajże Jezuniu , Dzieciątko zasnęło. Na koniec dzieci z zaproszonymi gośćmi kolędowały przy choince i złożyły świąteczne życzenia. To było ciepłe i przyjemne spotkanie.NADCHODZĄ ŚWIĘTA

Pani Marta Gołąb, z biblioteki w Jadownikach, zaprosiła przedszkolaki z oddziału zerowego na przedświąteczne spotkanie. Najpierw przeczytała im książeczkę Święta Pana Misia. Następnie rozmawiała z dziećmi o świątecznych zwyczajach. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na ten temat. Pochwaliły się wierszami i piosenkami o Bożym Narodzeniu i choince. Pani Marta Gołąb poprosiła dzieci o pomoc. Biblioteczna choinka była skromnie ubrana i... pani nie musiała więcej mówić. Z przygotowanych materiałów powstały koszyczki i pawie oczka, które teraz pięknie prezentują się na świątecznym drzewku. Przed udaniem się do szkoły dzieci wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik zaprosiły panią bibliotekarkę na przygotowane przez nie jasełka.


MIKOŁAJKI W SZKOLE

Mikołajki w szkole zaczęły się już od piątku. Tegoż dnia Mikołaj odwiedził dzieci z klas: Ia i IIa.


Dzieci były zadowolone z tej wizyty, bo paczki sprawiły im wiele radości. Uczniowie klas: Ib i IIb pojechały do brzeskiego kina na film „Dobry dinozaur”, a po powrocie otrzymały mikołajkowe upominki.W poniedziałek prezenty dotarły także do uczniów klasy IV. Wtorek był obfity w atrakcje. Uczniowie klasy V obejrzeli film w brzeskim kinie, a VI klasa odwiedziła kino w Krakowie. Najwięcej atrakcji rodzice przygotowali przedszkolakom. We wtorek rano dzieci, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik i wieloma rodzicami, a nawet babciami, pojechały do Promiennego zamku w Tarnowie. Choć zaczęło się od „niespodzianki”, to później mogło być tylko lepiej. Dotarli na miejsce i zaczęło się: wspinanie się na dmuchany zamek, a potem zjazdy w dół, zjeżdżanie do basenu z piłeczkami, strzelanie z armat (oczywiście piłeczkami), jazda różnymi pojazdami oraz przechodzenie przez najróżniejsze tory przeszkód. Dzieci były zachwycone. To jednak nie było wszystko, bo w pewnym momencie pojawił się olbrzymi Mikołaj, który zaprosił dzieci pod choinkę, gdzie czekały na nie podarunki. Każdy osobiście spotkał się z Mikołajem i otrzymał swój prezent, który szybko trafił w ręce rodziców, bo trzeba był wracać do zabawy. Zmęczone i szczęśliwe dzieciaki wróciły do szkoły, choć niektórzy z płaczem rozstawali się z zamkiem.


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Listopadowe szare dni są okazją do częstego sięgania po książki. Pani Marta Gołąb, z biblioteki w Jadownikach zaprosiła dzieci z zerówki na spotkanie z bohaterami bajek i baśni. Najpierw pani przeczytała im baśń pt. Kwiat paproci. Później były konkursy i zagadki związane z bajkami. Okazało się, że dzieci doskonale znają treść i przesłanie bajek. Na koniec dzieci wykonały papierowe korony i do szkoły wróciły już jako orszak królewski. Przedszkolaki, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik serdecznie dziękują za wizytę w gościnnych progach biblioteki.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od samego rana misiów przybywało i przybywało. Przedszkolaki przynosiły misie swoje, misie rodziców, czy wujostwa. Były misie kolorowe, piękne, nowe, a także wysłużone, stare i trochę przyniszczone, ale wszystkie miękkie, przytulne i kochane. Tego dnia wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik przygotowała dla dzieci niecodzienny scenariusz zajęć. Dzieci zapoznały się z historią misiowego święta, pokonały misiowy tor przeszkód, tańczyły ze swymi ulubieńcami, poznały sylwetki różnych misiów z filmów i literatury, rozwiązywały quizy, z których dowiedziały się np. Dlaczego misie są białe?, itp. Na koniec dzieci spróbowały misiowego przysmaku, czyli miodku. Ten, na świeżym, chrupiącym chlebie z masłem, smakował wyśmienicie. Na zakończenie zostały wybrane misie w różnych kategoriach: najstarszego misia przyniosła Amelka Gaudyn. największego - Kasia Kuza, a najmniejszy miś należał do Emilki Świerczek.


Wygenerowano w sekund: 0.08
286,661 unikalnych wizyt