Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ŚWIĘTO SZKOŁY

18.czerwca odbył się finał projektu edukacyjnego Stanisław Staszic patronem naszej szkoły. Celem projektu było przybliżenie uczniom życia i działalności Stanisława Staszica, promowanie szkoły i kreowanie jej wizerunku w środowisku lokalnym oraz zintegrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców wokół prac nad projektem. Uczniowie poszczególnych klas mieli przydzielone zadania do realizacji. Przedszkolaki i pierwszaki miały namalować portret Stanisława Staszica, a uczniowie pozostałych klas mieli sporządzić foldery: kl. II – pomniki Stanisława Staszica, kl. III – jego portrety, kl. IV – instytucje noszące imię Stanisława Staszica, kl. V – jego ważne myśli, a kl. VI miała przedstawić ważne wydarzenia epoki, w której żył. Uczniowie klas III-VI mieli, w drodze eliminacji, wyłonić mówcę do konkursu krasomówczego , w którym trzeba było przedstawić życie i działalność patrona.

Punktualnie o godzinie jedenastej uczniowie, nauczyciele i goście zgromadzili się w sali gimnastycznej. Tam, po raporcie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, rozpoczęła się uroczystość. Najpierw dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala przywitał zaproszonych gości. Byli to: pani Marta Gołąb (Biblioteka Publiczna), pani Elżbieta Loranty (Dom Kultury), pan Jarosław Sorys (sołtys wsi Jadowniki), pan Maciej Podobiński (radny powiatu brzeskiego) oraz panie reprezentujące szkolną Radę Rodziców. Następnie, w nastrój akademii, wprowadzili nas uczniowie klasy Ia, którzy zaśpiewali piosenkę O naszej szkole. Po nich uczniowie klasy V przedstawili prezentację multimedialną o życiu i działalności Stanisława Staszica. Zaraz po prezentacji uczennice klasy IV zaśpiewały pieśń O patronie szkoły. Następnie przystąpiono do finału konkursu krasomówczego, w którym życiorysy patrona zaprezentowali uczniowie: Katarzyna Ogiela (kl. III), Amelia Wielgosz (kl.IV), Jakub Matras (kl.V) i Filip Witkowski (kl.VI). Jury, składające się z przedstawicieli samorządów klasowych, pod przewodnictwem opiekunki SU – pani Joanny Cebuli, wyłoniło zwycięzcę. Najlepszym mówcą okazała się Katarzyna Ogiela, która otrzymała dyplom z rąk dyrektora szkoły. Na koniec zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki z oddziału pani Małgorzaty Kurnik zatańczyły krakowiaka, z oddziału pani Alicji Licak – zatańczyły taniec rzeszowski. Po nich zaprezentowali swoje umiejętności Mali Jadowniczanie – zespół działający przy jadownickim Domu Kultury. Ostatnim punktem programu był występ ucznia klasy VI – Mateusza Kopińskiego, który zaprezentował umiejętności gry na perkusji.
SEZON NA WYCIECZKI

11.czerwca klasa III odbyła wycieczkę do Krynicy. Po przyjeździe uczestnicy wycieczki pieszo weszli na Górę Parkową. Tam dzieci chwilę odpoczęły, a potem zjeżdżały na rajskich zjeżdżalniach i podziwiały panoramę Tatr z wieży widokowej. Później dzieci zjechały kolejką do miasta, gdzie spacerowały, obejrzały pijalnię wód mineralnych, miejskie skwerki i fontanny. Na koniec wszyscy udali się na Jaworzynę Krynicką. Na szczyt wjechali kolejką gondolową. Tam mieli czas na posiłek i zabawy. Z góry zjechali także kolejką.

12.czerwca klasa II uczestniczyła w pielgrzymce do Łagiewnik. Na miejscu dzieci wzięły udział we mszy świętej. Pozostałą część dnia uczniowie spędzili w krakowskim ZOO.

23.czerwca klasa I wybiera się na wycieczkę do Krakowa. Tam chcą zobaczyć Wawel i starą część miasta. Udadzą się także na spektakl teatru Groteska pt. „Ładne kwiatki”.

PRZEDSZKOLAKI W ZATORZE

2.06. 2015 r. odbyła się wycieczka do Zatorlandu - największego parku ruchomych dinozaurów w Polsce. W wycieczce wzięły udział dzieci z obydwu oddziałów przedszkolnych wraz z wieloma rodzicami. Uczestnicy wycieczki, wraz z przewodnikiem, zwiedzili park z dinozaurami, park owadów, park bajek i park stworzeń wodnych. Dużą atrakcją był przejazd ciuchcią. Dodatkowymi atrakcjami był - ,, Dom do góry nogami '' ; kino 360 3D ; Lunapark, a w nim karuzele , basen z łódkami, mini gokarty , plac zabaw itp.)
DZIEŃ MATKI W SZKOLE

28. maja odbył się uroczysty Dzień Matki w oddziale „Ob.” W spotkaniu wziął udział jeden z tatusiów. Dzieci przedstawiły spektakl pt. „Kocham Cię Mamusiu”, w skład którego weszły scenki tematyczne: Dwie mamy, O niegrzecznym Kaziku i O leniwym Kaziku. Przedszkolaki zatańczyły taniec rzeszowski i rock&rolla, a na koniec zamieniły się w leśne i polne kwiaty, które recytując wiersze składały rodzicom życzenia. Były piosenki dla rodziców, Sto lat oraz upominki i kwiaty. Przedszkolaki wręczyły rodzicom róże i ramki ze swoimi zdjęciami.
28. maja w klasie III odbyła się wspólna uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Uczniowie przedstawili swoim rodzicom montaż słowno-muzyczny tematyce rodzinnej, który uzupełniły piosenki o mamusi i tatusiu. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane przez siebie upominki. Potem, przy skromnym poczęstunku, odbyły się zgadywanki ze znajomości siebie: rodziców przez rodziców, rodziców przez dzieci oraz dzieci przez rodziców.

29. maja dzieci z oddziału przedszkolnego -grupa „0a”- przygotowały KONCERT DLA MAMY I TATY. Zatańczyły dla nich westernówkę i krakowiaka, recytowały wiersze o mamie, tacie i dzieciach. Zaśpiewały Tango dla mamy i taty oraz piosenkę O rodzinnej wycieczce. Potem zagrały na instrumentach perkusyjnych akompaniament do utworów Strose to stroma sou /Zorba/ i do Marsza mrówek. Po odśpiewaniu Sto lat dzieci wręczyły rodzicom upominki.


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

29.05. dzieci z oddziału „Ob” udały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Jadownikach. Tam wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez panią z biblioteki. Dzieci próbowały czytać książkę za pomocą losowanych z koperty ilustracji. Opisywały obrazki tworząc kolejność zdarzeń w bajce. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała dzieciom prezentowaną książeczkę już w formie tekstu. Potem było zwiedzanie biblioteki , oglądanie książek, wspólne zabawy, a na koniec słodki poczęstunek - cukierki. Dzieci, wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak, serdecznie dziękują pani Marcie Gołąb za zaproszenie.WYCIECZKA DO TROI, DĘBOWCA I PILZNA

Stowarzyszenie Wspierajmy Szkołę, pod przewodnictwem pani Krystyny Śmietany, zorganizowało wycieczkę szkolną dla zainteresowanych uczniów. Uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum Troi Karpackiej i skansen, w którym znajdują się zrekonstruowane wioski otomańskie z epoki brązu i wioski słowiańskie z okresu wczesnego średniowiecza. Kolejnym punktem programu była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu. Na końcu uczniowie zwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie. Opiekę nad uczniami sprawowały także panie: Elżbieta Baran, Małgorzata Kurnik i Maria Mila. Część kosztów wyjazdu pokryto z funduszy stowarzyszenia.WIZYTA W BIBLIOTECE

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Jadownikach prowadzonych przez panią Martę Gołąb. Tematem zajęć było Czytanie książki obrazkowej. Dzieci losowały ilustracje i każde opowiadało treść swojego obrazka, potem ułożyły z nich historyjkę obrazkową. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała książeczkę, a dzieci porównały jej treść ze swoim opowiadaniem. Przedszkolaki, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, serdecznie dziękują za zaproszenie do ciekawej formy zajęć.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach od 5. do 7. maja odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Zorganizowały ją panie: Małgorzata Kania i Stefania Ogar. Wzięła w niej udział duża grupa uczniów, głównie z klasy VI i III. Uczestnicy wyruszyli spod szkoły we wtorek o godzinie 5. rano. Po przyjeździe do Warszawy rozpoczęło się zwiedzanie. Pierwszego dnia, pod opieką przewodnika, uczestnicy wycieczki obejrzeli Stare Miasto, byli pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, odwiedzili Powązki. Drugiego dnia zwiedzali warszawskie Łazienki, Zamek Królewski i Wilanów, gdzie wzięli udział w lekcji „Spotkanie u króla”. Tegoż dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Starsi uczestnicy obejrzeli zbiory muzealne, młodsi uczestniczyli w lekcji historycznej o powstaniu. Wieczorem, po kolacji, wszyscy udali się na 31. piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd oglądali panoramę miasta. Trzeci dzień był ucztą dla kibiców, bo uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Stadion Narodowy. Tam przeszli trasą piłkarską, wypróbowali krzesełka, odwiedzili nawet stadionowe łazienki. Tegoż dnia uczestnicy byli także w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie spędzili trzy godziny. Opiekunami wycieczki, oprócz organizatorek, były panie: Joanna Cebula i Krystyna Kurtyka. Po dniach pełnych wrażeń uczniowie udawali się na nocleg do Europejskiego Domu Spotkań Młodzieżowych, w którym mieli zapewniony komfortowy wypoczynek.
224 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29. kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej to okazji uczniowie klasy II, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Krystyną Kurtyką i panią Anną Kopytko, przygotowali uroczystą akademię. Prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej, a chórek dziewcząt z klasy IV śpiewał polskie pieśni związane z tamtymi czasami. Całość uzupełniały informacje dotyczące treści konstytucji i jej znaczenia.


ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

28. kwietnia odbyła się uroczysta akademia poświęcona Janowi Pawłowi II. Pierwszą rocznicę kanonizacji obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Pod kierunkiem pani Marii Mili i księdza Edwarda Janikowskiego uczniowie przygotowali spektakl, który przybliżał postać wielkiego Polaka. Wiersze i informacje o życiu Jana Pawła II przeplatały się z pieśniami, które lubił, jak i z piosenkami które powstały na Jego cześć. Kilkudziesięcioosobowy chór wykonywał je bardzo ładnie. Wszyscy w skupieniu słuchali tego, co mieli do przekazania młodzi wykonawcy. Uczniowie, dla oddania hołdu papieżowi, ubrali tego dnia odświętny strój.


Wygenerowano w sekund: 0.08
205,350 unikalnych wizyt