Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie, jak co roku, 1. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Po mszy św. dzieci przybyły do szkoły. Najpierw uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez panią Joannę Cebulę. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” młodzi aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wakacyjnej. Później występowały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nad ich występem czuwały panie: Małgorzata Kurnik i Alicja Licak. Następnie zmieniono tematykę występu nawiązując do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku szkolnym. Akademię zakończyło wystąpienie dyrektora szkoły - pana Zenona Kubali. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce.WYCIECZKA DO ZOO

16 czerwca 2014 r. pani Krystyna Śmietana zorganizowała wycieczkę do ZOO w Krakowie. W wycieczce wzięły udział dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci odbyły długi spacer po ZOO, obserwowały różne zwierzęta, robiły pamiątkowe zdjęcia, a później bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Koszty wycieczki w dużej mierze pokryte zostały z funduszy działającego przy szkole Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę.JA PO PROSTU MAM TALENT

12. czerwca 2014 r. odbył się szkolny festiwal talentów. W zaproponowanych przez uczniów i organizatorów konkursach wzięło udział 121 uczniów.

O godzinie 8.00 rozpoczął się konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 35 uczniów. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na temat Spacer po letniej łące. Jury w składzie: pani Elżbieta Baran, pani Alicja Licak i pani Krystyna Kurtyka miało niezły orzech do zgryzienia. Prace były na wysokim poziomie i bardzo trudno było wytypować te najlepsze. W kategorii klas 0-II zwyciężyli: 1 miejsce – Aleksandra Czernecka (0a), 2.- Dilara Nazli (II), 3. – Anna Dzieńska (I). W kategorii klas III-V zwyciężyli: 1. miejsce – Gabriela Strzelec (IV), 2. - Dominik Duch (IV), 3. – Zuzanna Topolska (IV).

Równolegle, w sali gimnastycznej, trwały konkursy sportowe przeprowadzane przez pana Rafała Madeja. W konkursie kapkowania, czyli podbijania piłki nogą wzięło udział 6 uczniów. Zwyciężył uczeń klasy II – Kacper Rojkowicz, który podbił piłkę 60 razy. Kolejny był Mateusz Wadas (VI) i Jan Łazowski (IV).

W konkursie podbijania piłeczki pingpongowej wystartowało 15 uczniów. Najwięcej razy odbił piłeczkę uczeń klasy II – Kacper Rojkowicz (221 razy). Na 2. miejscu znalazł się Mateusz Wadas (VI), a na 3. – Piotr Hudy (V).

O godzinie 8.55 rozpoczął się konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Najlepszymi w tej dziedzinie okazały się uczennice klasy szóstej. 1. miejsce zajęła Klaudia Madej, 2.- Agnieszka Dadej, a 3. – Emilia Szczygiełek. Nad prawidłowością konkursu czuwał pan Jacek Duch.

O godzinie 8.55 rozpoczęło się przygotowywanie manicure, makijażu i fryzur pod czujnym okiem pani Stefanii Ogar. Efekty pracy zostały zaprezentowane jury, w którym zasiadały panie: Małgorzata Kurnik, Krystyna Kurtyka i Marta Mastalerz. Najbardziej przypadła do gustu fryzura wykonana i zaprezentowana przez Julię Wawrykę (V). 2. miejsce przyznano fryzurze wykonanej przez Paulinę Mrówkę (VI), a zaprezentowanej przez Julię Grocholę. W konkursie kosmetycznym zwyciężyły: 1. miejsce przyznano Aleksandrze Dadej przygotowywanej przez Aleksandrę Piekarczyk, 2. – Żanecie Siepierowskiej przygotowanej przez Wiktorię Wróbel, 3. – Zuzannie Ligęzie przygotowanej przez Justynę Baran. Wprawdzie w szkole makijaż nie jest wskazany, ale umiejętność jego przygotowania może przydać się w przyszłości.

O godzinie 9.50 rozpoczęła się seria konkursów prezentowanych widowni zebranej w sali gimnastycznej. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie śpiewający piosenki. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, w tym dwa duety. W kategorii klas młodszych zwyciężyli: 1. miejsce – Emilia Serwatka (0a), 2. – Julia Świątkowska (I), 3. – Dominika Nowak (0a). W kategorii klas starszych : 1. była Karolina Biel (IV), 2. – Weronika Hudy (IV), 3. – Barbara Mietła (III). Po przerwie wystąpili recytatorzy. Wiersze przedstawiło 12 uczniów. 1. Miejsce w tym konkursie zajęła Weronika Hudy (IV), 2. – Miłosz Zydroń (I), 3.- Karol Ogiela (0a).

Następnie zaprezentowali się uczniowie grający na instrumentach muzycznych. Równorzędne 1. miejsce uzyskał Mateusz Kopiński grający na perkusji (V) i Julia Grochola (VI), grająca na saksofonie. 2. miejsce zajęła, nieco onieśmielona występem, uczennica klasy I – Milena Mietła. Na koniec zaprezentowali się tancerze. Przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze. Otrzymali je: Weronika Hudy (IV) i zespół taneczny w składzie: Żaneta Siepierowska, Wiktoria Węgrzyn, Wiktoria Wróbel, Dominika Kurdziel i Oliwia Martyna z klasy trzeciej. Dziewczyny zadbały także o odpowiedni ubiór i wystąpiły w takich samych strojach.

Organizatorzy mają nadzieję, że i uczestnicy konkursów i widzowie bawili się dobrze. Wszyscy biorący udział w konkursach powinni czuć się zwycięzcami, ponieważ zwyciężyli z własnym strachem, tremą i obawami. Gratulujemy im wszystkim!

Słodycze dla uczestników ufundowało Stowarzyszenie Wspierania Szkoły i pani Agnieszka Mrówka.PIELGRZYMKA DO DĘBOWCA

4. czerwca uczniowie klas drugich PSP nr 1 i PSP nr 2 w Jadownikach udali się na wspólną pielgrzymkę do Dębowca. Towarzyszyli im rodzice, wychowawcy i księża: ks. Edward Janikowski – ich katecheta i ks. Mariusz Florek. Zebraliśmy się przy kościele i pełni niepokoju o pogodę wyruszyliśmy w podróż. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Bazylki Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. Tam rodzice ubrali dzieci w stroje komunijne i udaliśmy się na nabożeństwo. Msza św. odbyła się przy bocznym ołtarzu, na którym znajduje się figura płaczącej Matki Boskiej z La Salette. Mszę koncelebrowało pięciu księży. Mimo podniosłego charakteru nabożeństwa, msza była skierowana głównie do dzieci pierwszokomunijnych. Podczas homilii ksiądz przybliżył dzieciom sylwetki Melanii i Maksymina, czyli dzieci, którym w 1946 roku objawiła się Matka Boża. Całe zdarzenie miało miejsce we Francji, niedaleko górskiej wioski La Salette w Alpach. Podczas półgodzinnej rozmowy z dziećmi wypasającymi bydło, Matka Boska przekazała dzieciom prośbę o codzienną modlitwę. O Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, a w miarę możliwości o więcej. Po mszy udaliśmy się na spacer po ogrodach przykościelnych. Oprowadzający nas ojciec Saletyn pokazał nam na wzgórzu figurę Matki Boskiej, która różni się nieco od ogólnie nam znanych. Na szyi Bożej Matki, na łańcuchu wisi krzyż, na którego ramionach znajdują się młotek i obcęgi. Obejrzeliśmy stacje drogi krzyżowej i źródełko. Nieco później obejrzeliśmy animację przedstawiającą sytuację podczas objawienia. Po części o charakterze religijnym udaliśmy się do Bóbrki, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Tam zapoznaliśmy się z historią wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce. Widzieliśmy szyby naftowe, pompy poruszane za pomocą kieratu, ciekawe, olbrzymie maszyny, których używano podczas wydobycia. Przewodnik pokazał nam pamiątki po Łukasiewiczu, meble, zdjęcia, pierwszą lampę. Obejrzeliśmy wystawę minerałów, strojów górniczych, lamp naftowych. Uczestniczyliśmy w spektaklu z hologramem naszego wynalazcy. Dzięki temu cofnęliśmy się w czasie. Mogliśmy dowiedzieć się, co kiedyś kupowano w aptece. Po części historycznej zobaczyliśmy modele i schematy współczesnego wydobycia i przesyłu gazu i ropy naftowej. Z muzeum udaliśmy się do Błonia. Tam czekały na nas kiełbaski z grilla, przestawki i słodkości. Wszyscy ze smakiem zajadali się ciepłym posiłkiem, popijali wspaniałym kompotem truskawkowym lub herbatą. Zapach kiełbasek roznosił się po okolicy, bo nawet bezpański pies pojawił się na naszej uczcie. Po jedzeniu dzieci oddały się zabawom. Biegały, grały w piłkę. Wieczorem, szczęśliwi i zadowoleni, powróciliśmy do domów. Dziękujemy naszemu księdzu Edwardowi za wspaniale zorganizowaną wycieczkę.POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS I - III

2. czerwca 2014r. odbył się konkurs ortograficzny klas I – III na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Wiktoria Węgrzyn przygotowywana przez wychowawczynię panią Joannę Cebulę. Cieszymy się z udziału Wiktorii w konkursie, gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów, mimo że tym razem nie znalazła się w gronie laureatów.

DZIEŃ MATKI W ZERÓWCE

W oddziale przedszkolnym „Ob” z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały przedstawienie. Na początku pięknie zatańczyły krakowiaka. Towarzyszył im w tym Lajkonik. Później zaprezentowały historię małej żabki, która zaprzyjaźniła się z bocianem. Żabka opuściła dom bez wiedzy rodziców. W poszukiwaniach zaginionego żabiego dziecka pomagały ślimaki, motyle i biedronki. Przedszkolaki nie tylko pięknie mówiły swe role, ale i … wspaniale wyglądały. Pewnie za zasługą swych mam i wychowawczyni – pani Małgorzaty Kurnik. Na koniec mamy otrzymały upominki i skorzystały z poczęstunku. Wychowawczyni dziękuje mamom za udział w spotkaniu, ale także za zaangażowanie w przegotowaniach do spektaklu.


DZIEŃ MATKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

29 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły swoje mamy.

W oddziale „Oa” dzieci recytowały dla swych mam wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki, tańczyły tańce przygotowane na zajęciach rytmiki. Dzieci wręczyły mamom skromne upominki. Pani Alicja Licak zadbała nie tylko o przygotowanie spektaklu, ale także o ładny wystrój sali. Rodzice pomyśleli o poczęstunku. Całość przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze.
DZIEŃ DZIECKA

30 maja 2014r. odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Młodsze dzieci uczestniczyły w przygotowanych przez ich wychowawców rozgrywkach sportowych. Wszystkie dzieci, które tylko chciały, mogły wziąć udział w zawodach. Nieco później uczniowie obejrzeli pokazy strażackie w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach. Dorośli już dziś absolwenci naszej szkoły, panowie: Zbigniew Serwatka, Przemysław Duda, Łukasz Świerad, Bartłomiej Kurek i Tomasz Krzywacki pokazali dzieciom różne typy kombinezonów strażackich, zaprezentowali sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia, sposoby ratowania, wynoszenia poszkodowanych, zapoznali dzieci ze sposobem prowadzenia akcji ratunkowej, przypomnieli „ważne numery telefonów” alarmowych.

Każdy uczeń mógł na fantomie spróbować sposobu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec, na podwórku szkolnym, uczniowie mogli poczuć się prawdziwymi strażakami. Każdy ochotnik mógł własnoręcznie obsługiwać strażacką sikawkę i ugasić symboliczny pożar.

Panowie pomyśleli o upominkach dla dzieci. Uczestnicy pokazów i konkursów otrzymywali czekolady, a każdy ochotnik - częstowany był słodyczami.

Dzieciom podobały się pokazy. Wręcz trudno było nad nimi zapanować, bo z ciekawości wstawały z miejsc, żeby wszystko lepiej zobaczyć. Na brak chętnych do wyznaczonych zadań trudno było narzekać. Bardzo dziękujemy członkom OSP w Jadownikach, którzy mogą być przykładem dla uczniów naszej szkoły.

Po pokazach dzieci otrzymały napoje i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

Na koniec odbyły się rozgrywki sportowe uczniów klas IV-VI, które przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego - pan Rafał Madej.


PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

28 maja 2014 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej. Organizatorem konkursu był MOK w Brzesku. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z oddziału przedszkolnego „Oa”: Natalia Cichońska, Dominika Nowak i Emilia Serwatka, która zajęła II miejsce w swej kategorii wiekowej. Wszystkie dziewczynki ładnie się zaprezentowały. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nasza laureatka zaśpiewała piosenkę pt. „Wiosenny spacer”. Wychowawczyni, pani Alicji Licak gratulujemy wychowanek. Dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ MATKI W KLASIE II

26 maja w klasie II odbył się uroczysty Dzień Matki. Dzieci swym mamom recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wręczyły mamom drobne, wykonane przez siebie upominki. Wszystkie mamy zaszczyciły uroczystość swą obecnością. Tak mamy, jak i ich pociechy wyglądały w tym dniu pięknie i kwitnąco.
Wygenerowano w sekund: 0.05
155,056 unikalnych wizyt