· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Nie możesz się zalogować?

Brak przeprowadzanych ankiet.

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS I-III

10 kwietnia 2015 r., w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły naszej gminy. Nasza uczennica klasy III – Julia Dadej zajęła w konkursie 3. miejsce. Nagrodę otrzymała z rąk Burmistrza Miasta Brzeska – pana Grzegorza Wawryki. Julce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

WIELKIE PORZĄDKI W ZERÓWCE

W związku ze zbliżającymi się świętami dzieci z oddziału 0b, wraz z panią Alicją Licak, przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie pt.: Wielkie porządki w małej norce”. Głównymi bohaterami spektaklu były małe myszki, które przygotowywały się do świąt: myły okna, wymiatały kurze, piekły babki, malowały pisanki, dekorowały norkę baziami i wiosennymi kwiatami. Później przygotowały koszyczek z pokarmami do święcenia. Dzieci przypomniały rodzicom o zwyczaju chodzenia z gaikiem oraz o śmigusie-dyngusie. Były też piosenki, zabawy ruchowe, a na zakończenie było składanie życzeń i wręczanie rodzicom przygotowanych upominków.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W ZERÓWCE

31. marca dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z panią Małgorzatą Kurnik podejmowały u siebie w sali zaproszonych gości – rodziców. Zaśpiewały im piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej, pokazały, że potrafią przygotować świąteczne wypieki, odgadywały świąteczno-wiosenne zagadki. Do norweskiego tańca E. Griega zaprezentowały układ taneczny „Kury i kurczęta”. Na koniec, po złożeniu życzeń, sprawiły gościom śmigus-dyngus.

AKADEMIA Z WIOSNĄ

30. marca odbyła się wiosenna akademia, w której wzięły udział dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy. Uczniowie klas 0-IV, wraz z paniami: Małgorzatą Kanią i Stefanią Ogar, przedstawili spektakl o powitaniu wiosny. Panią Wiosnę witały dzieci i zwierzęta leśne. Dzieci zaprezentowały ciekawe wiersze żegnające Panią Zimę w podartym już nieco futerku i witające nową porę roku. Piosenki wykonywał chórek dziewcząt z klasy czwartej. Dzieci posiadały ciekawe stroje przygotowane głównie przez rodziców. W związku ze zbliżającymi się świętami dzieci zaprezentowały także wiersze o tematyce świątecznej. Na koniec wystąpiły przedszkolaki z oddziału 0a (wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik), które najpierw przedstawiły improwizację ruchową „pieczenia cista świątecznego”, a później zatańczyły układ „Kury i kurczęta”. Ich występ tak się spodobał uczniom, ze pod koniec, to już wszyscy przygotowywali ciasto. Cała sala doskonale się bawiła.

POWITANIE WIOSNY

20. marca dzieci z oddziału przedszkolnego O „b” pojawiły się na zajęciach z marzannami wykonanymi wspólnie z rodzicami, czy dziadkami. Podczas zajęć wspólnie wykonały gaiki, które symbolizują wiosnę. Nieco później, wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak, udały się na podwórko szkolne. Tam spaliły marzanny, a pozostawiły gaiki. Potem podzieliły się na dwie grup: wiosnę i zimę ii bawiły się w „przeciąganie liny”. Zawody wygrała grupa wiosenna, więc możemy liczyć na ciepłe i pogodne dni!

POŻEGNANIE ZIMY

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Na początku marca odwiedzili naszą szkołę dziwni goście. Pojawiły się gady, płazy i pająki. Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość zobaczenia z bliska niektórych gatunków zwierząt, a ich właściciele z chęcią opowiadali o nich i udzielali odpowiedzi na pytania uczniów. Lekcja ta odbyła się z inicjatywy nauczycielki przyrody – pani Marty Mastalerz.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Publicznej Szkole Podstawowej w Buczu odbył się gminny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VI. Uczennica Agnieszka Dadej zajęła miejsce III, a uczeń Filip Witkowski – miejsce II. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów w nauce!

WKRÓTCE WIELKANOC

Pani Jadwiga Budzyn zorganizowała szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę związaną z tematyką Świąt Wielkanocnych. Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich klas (z zerówką włącznie). Dzieci przyniosły różnorodne eksponaty wykonane samodzielnie lub rodzinnie. Najciekawsze prace zostaną przekazane na konkurs zorganizowany przez CKB w Brzesku. Wkrótce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego!

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKEM

Dnia 10. 03. 2015 r. w szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem- panem Marcinem Janikiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas: IV, V i VI. Spotkanie odbyło się w formie prezentacji. Pokazom slajdów towarzyszył fachowy komentarz. Temat spotkania to: Himalaje Indyjskie. Podróżnik przybliżył uczniom zapomniane królestwo na dachu świata. Pan Marcin Janik w ciągu dwóch godzin przedstawił zagadnienia związane z różnorodnością geograficzno- kulturową zachodnich Himalajów, ukazał kulturę i religię północnych Indii, krajobrazy wysokogórskie, obszary monsunowe. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody- pani Marta Mastalerz.

190,600 unikalnych wizyt