Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

224 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29. kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej to okazji uczniowie klasy II, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Krystyną Kurtyką i panią Anną Kopytko, przygotowali uroczystą akademię. Prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej, a chórek dziewcząt z klasy IV śpiewał polskie pieśni związane z tamtymi czasami. Całość uzupełniały informacje dotyczące treści konstytucji i jej znaczenia.


ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

28. kwietnia odbyła się uroczysta akademia poświęcona Janowi Pawłowi II. Pierwszą rocznicę kanonizacji obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Pod kierunkiem pani Marii Mili i księdza Edwarda Janikowskiego uczniowie przygotowali spektakl, który przybliżał postać wielkiego Polaka. Wiersze i informacje o życiu Jana Pawła II przeplatały się z pieśniami, które lubił, jak i z piosenkami które powstały na Jego cześć. Kilkudziesięcioosobowy chór wykonywał je bardzo ładnie. Wszyscy w skupieniu słuchali tego, co mieli do przekazania młodzi wykonawcy. Uczniowie, dla oddania hołdu papieżowi, ubrali tego dnia odświętny strój.


PRZEDSTAWIENIE O ZDROWIU

Uczniowie klas IV-VI, wraz z paniami: Martą Mastalerz i Małgorzatą Kanią, przygotowali przedstawienie o tematyce zdrowotnej. W ciekawy sposób promowali zdrowy sposób odżywiania, reklamowali produkty tzw. „zdrowej żywności”, zachęcali do zdrowego stylu życia. Cały spektakl, ciekawe kostiumy i rozdawane pod koniec jabłka zainteresowały zebranych uczniów. Przedstawieniu towarzyszył występ chórku z klasy V, który śpiewał piosenki tematycznie związane ze zdrowym stylem życia. Po przedstawieniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na kompozycję owocowo-warzywną. Wygrały kompozycje : Żanety Siepierowskiej (kl. IV), Zuzanny Topolskiej i Aleksandry Piekarczyk (kl. V) oraz Weroniki Chomiak (kl. V). Zwyciężczyniom gratulujemy!

GOŚCINNY WYSTĘP

22. kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu muzycznym, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły muzycznej w Brzesku. Młodzi artyści dali dwa koncerty. Jeden obejrzeli uczniowie klas 0-III, drugi – uczniowie klas IV-VI. Uczniowie tejże szkoły grali na gitarze akustycznej, flecie poprzecznym, oboju, skrzypcach, wiolonczeli, klarnecie, keyboardzie, saksofonie, trąbce, ksylofonie i werblu. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Nie dało się zauważyć tremy, czy braku umiejętności. Jednak największym powodzeniem cieszył się występ ucznia naszej szkoły – Mateusza Kopińskiego, który swymi umiejętnościami gry na ksylofonie zachwycił nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Ten cichy, niepozorny uczeń klasy VI dał niezłego czadu podczas występu. Wszystkim występującym dziękujemy za koncert i życzymy wielu sukcesów. Mamy też nadzieję, że Mateusz jeszcze nie raz nas zachwyci.

MAKIETY KRAJOBRAZOWE

Od jakiegoś czasu pojawiły się na górnym korytarzu makiety przedstawiające różne typy krajobrazów Polski. Są one dziełem uczniów klasy piątej. Powstały z inicjatywy nauczycielki przyrody – pani Marty Mastalerz. Makiety cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, a także rodziców. Wszystkich ciekawią zaprezentowane typy krajobrazu, a także sposób wykonania makiet, bo pomysły są różne.KONKURS RECYTATORSKI

W środę, 15. kwietnia 2015 roku, odbył się szkolny konkurs recytatorski. Uczniowie klas 0-III zaprezentowali swoim kolegom wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Utwory recytowało 22 uczniów, wśród których najlepszymi okazali się: Filip Oćwieja – 0a, Aleksandra Hudy – 0b, Bartosz Kopiński – 0b, Mikołaj Ziemiański – Ia, Kacper Maciejasz – Ib, Tomasz Kraj – Ib, Julia Świątkowska – II, Miłosz Zydroń – II, Karolina Cichońska – III. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Krystyna Śmietana i Elżbieta Baran. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowało Stowarzyszenie Wspierajmy szkołę, na czele którego stoi pani Krystyna Śmietana. Gratulujemy zwycięzcom!

KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS I-III

10 kwietnia 2015 r., w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły naszej gminy. Nasza uczennica klasy III – Julia Dadej zajęła w konkursie 3. miejsce. Nagrodę otrzymała z rąk Burmistrza Miasta Brzeska – pana Grzegorza Wawryki. Julce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

WIELKIE PORZĄDKI W ZERÓWCE

W związku ze zbliżającymi się świętami dzieci z oddziału 0b, wraz z panią Alicją Licak, przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie pt.: Wielkie porządki w małej norce”. Głównymi bohaterami spektaklu były małe myszki, które przygotowywały się do świąt: myły okna, wymiatały kurze, piekły babki, malowały pisanki, dekorowały norkę baziami i wiosennymi kwiatami. Później przygotowały koszyczek z pokarmami do święcenia. Dzieci przypomniały rodzicom o zwyczaju chodzenia z gaikiem oraz o śmigusie-dyngusie. Były też piosenki, zabawy ruchowe, a na zakończenie było składanie życzeń i wręczanie rodzicom przygotowanych upominków.
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W ZERÓWCE

31. marca dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z panią Małgorzatą Kurnik podejmowały u siebie w sali zaproszonych gości – rodziców. Zaśpiewały im piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej, pokazały, że potrafią przygotować świąteczne wypieki, odgadywały świąteczno-wiosenne zagadki. Do norweskiego tańca E. Griega zaprezentowały układ taneczny „Kury i kurczęta”. Na koniec, po złożeniu życzeń, sprawiły gościom śmigus-dyngus.AKADEMIA Z WIOSNĄ

30. marca odbyła się wiosenna akademia, w której wzięły udział dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy. Uczniowie klas 0-IV, wraz z paniami: Małgorzatą Kanią i Stefanią Ogar, przedstawili spektakl o powitaniu wiosny. Panią Wiosnę witały dzieci i zwierzęta leśne. Dzieci zaprezentowały ciekawe wiersze żegnające Panią Zimę w podartym już nieco futerku i witające nową porę roku. Piosenki wykonywał chórek dziewcząt z klasy czwartej. Dzieci posiadały ciekawe stroje przygotowane głównie przez rodziców. W związku ze zbliżającymi się świętami dzieci zaprezentowały także wiersze o tematyce świątecznej. Na koniec wystąpiły przedszkolaki z oddziału 0a (wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik), które najpierw przedstawiły improwizację ruchową „pieczenia cista świątecznego”, a później zatańczyły układ „Kury i kurczęta”. Ich występ tak się spodobał uczniom, ze pod koniec, to już wszyscy przygotowywali ciasto. Cała sala doskonale się bawiła.Wygenerowano w sekund: 0.08
197,931 unikalnych wizyt