Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

KONKURS RECYTATORSKI

30 września odbył się szkolny konkurs recytatorski klas O – III pod hasłem W jesiennej aurze. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. W jury zasiedli: p. Joanna Cebula, p. Krystyna Kurtyka, p. Małgorzata Kurnik, p. Krystyna Śmietana i p. Rafał Policht. Podczas występów dzieci zaprezentowały twórczość polskich poetów. Wiersze tematycznie związane były z aktualną porą roku, czyli – jesienią. Wybór laureatów był trudny, ponieważ uczniowie pięknie się przygotowali, a ich rodzice postarali się o to, by ich strój i rekwizyty nawiązywały do wykonywanych przez dzieci utworów. Konkurs przygotowała pani Joanna Sumara, która dziękuje dzieciom za przygotowanie się i udział w konkursie, a wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie we wspólną pracę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach.

W grupie O-I zwyciężyły:

1. miejsce zajęła Julia Łukasik z klasy O1

2. miejsce zajęła Zofia Nizioł z klasy I

3. miejsce zajęła Emilia Świerczek z klasy I.

W grupie uczniów klas II-III zwyciężyli:

1. miejsce zajęła Natalia Cichońska z klasy III a

2. miejsce zajął Kacper Maciejasz z klasy III b

3. miejsce zajął Bartłomiej Kopiński z klasy II a

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom, gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów. Już 28 października odbędzie się konkurs piosenki klas O-III pod hasłem Na jesienną nutę.

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Pani Marta Gołąb z Biblioteki Publicznej w Jadownikach zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych na zajęcia poświęcone jesieni. Dzieci udały się tam pod opieką swych wychowawczyń. Oddział O1 – z panią Małgorzatą Kurnik, a O2 – z panią Klaudią Put. Dzieci najpierw wysłuchały jesiennego opowiadania. Następnie wzięły udział w grze dydaktycznej Co nam niesie Pani Jesień? Na koniec wykonały portrety Pani Jesieni, które ozdabiają szkolny korytarz. Wychowawczynie i dzieci dziękują pani bibliotekarce za zorganizowanie ciekawych i zajmujących zajęć.

Zdjęcia wykonała pani Małgorzata Kurnik podczas zajęć grupy O1.

UROCZYSTOŚCI NA SŁOTWINIE

6. września 2016roku, w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Słotwinie, odbyła się uroczystość związana z obchodami 77.rocznicy zbombardowania pociągu. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta. Po niej, pod pomnikiem, odczytano apel poległych, do zebranych przemówił burmistrz miasta Brzeska – pan Grzegorz Wawryka, odczytano wspomnienia z tamtych czasów. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w tych uroczystościach. Poczet sztandarowy, wraz z opiekunką Samorządu – panią Joanną Cebulą, a harcerze – z panią Marią Milą. Harcerze złożyli też kwiaty pod pomnikiem.


POWITANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1.września 2016 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele p.w. św Prokopa. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klasy szóstej i opiekunkę Samorządu Uczniowskiego – panią Joanną Cebulę. Pierwsza część spektaklu poświęcona była 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ta odbywała się w poważnej i podniosłej atmosferze. Druga część przedstawienia odnosiła się do wakacyjnych przeżyć, wspomnień i powrotu do szkoły. Całość ubarwiały stosowne do tematu pieśni i piosenki. Po części artystycznej wszystkich uczniów przywitał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, który życzył wszystkim sukcesów, owocnej współpracy oraz samych piątek i szóstek.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią – panią Martą Mastalerz. Po części artystycznej absolwenci podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i wręczyli im kwiaty. Następnie uczniowie klasy piątej, także kwiatami, pożegnali kolegów z wyższej klasy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala. Swoje wystąpienie zaczął od złożenia podziękowań najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły rodzicom i sponsorom. W tym zacnym gronie znalazły się panie: Alicja Gabryś, Anna Kołek, Anna Kraj, Ewa Świączkowska i Anna Borowiec oraz Firmy: Grodny, Granit, Edmund Leś i MPEC w Brzesku. Dalsza część uroczystości poświęcona była prawie w całości uczniom. Pan dyrektor, wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Anną Kraj, wręczyli:

1. List gratulacyjny dla państwa Małgorzaty i Marka Darłaków za sukcesy ich córki Magdaleny ( średnia ocen – 5,4 i wzorowe zachowanie),

2. Nagrody książkowe dla uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie,

3. Nagrody książkowe dla uczniów, którzy wykazali się 100% frekwencją,

4. Medale dla uczniów, którzy osiągali sukcesy sportowe

5. Statuetkę Sowę dla ucznia Jakuba Matrasa, który najlepiej napisał sprawdzian szóstoklasisty.

Nagrody, medale i statuetkę ufundowała Rada Rodziców działająca przy szkole.

W Księdze Pamiątkowej swoje podpisy złożyli uczniowie, którzy mieli wszystkie oceny bardzo dobre i celujące oraz wzorowe zachowanie. Byli to uczniowie klasy czwartej: Weronika Chudoba, Karolina Cichońska, Julia Dadej, Magdalena Darłak, Katarzyna Ogiela, Kalina Okas i Kacper Rojkowicz.

Na koniec dyrektor pożegnał odchodzących pracowników szkoły: panią Marię Pasek, pana Michała Wojnowskiego i pana Zbigniewa Nalepę.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie od wychowawców otrzymali świadectwa szkolne.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy zdrowych i udanych wakacji, a odchodzącym pracownikom życzymy wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Ponadto dziękujemy im za dobrą współpracę i mile spędzony czas podczas wspólnej pracy.


SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW

15 czerwca odbył się w naszej szkole festiwal talentów. Chętni uczniowie wzięli udział w siedmiu konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny. Ze względu na duże zainteresowanie został podzielony na dwie grupy wiekowe. Zaraz o godzinie ósmej rozpoczęły się równoległe konkursy. W jednej klasie tworzyli uczniowie klas 0-III, którymi opiekowała się pani Krystyna Kurtyka, w drugiej – uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Krystyny Śmietany. Temat prac plastycznych w obu grupach był taki sam: Dostałem wielki skarb. Ocenie podlegał pomysł, staranność wykonania, kolorystyka, itp. Jury w składzie: pani Alicja Licak, pani Krystyna Śmietana i pani Krystyna Kurtyka wyłoniło 6 najlepszych prac.

W kategorii uczniów klas 0-III wygrały prace:

1. miejsce – Karolina Świerczek kl. III

2. miejsce – Natalia Cichońska kl. IIa

3. miejsce – Julia Olchawa kl. Ib

W kategorii uczniów klas IV-VI wygrały prace:

1. miejsce – Magdalena Strzelec kl. VI

2. miejsce – Julia Dadej kl. IV

3. miejsce – Mateusz Bujak kl. IV

Od godziny ósmej, w sali gimnastycznej, odbywały się konkurencje sportowe. Nad prawidłowością konkursów czuwali panowie: Rafał Madej i Jacek Duch.

W konkursie polegającym na odbijaniu piłeczki pingpongowej zwyciężyli:

1. miejsce –Jan Łazowski kl. VI

2. miejsce – Kacper Rojkowicz kl. IV

3. miejsce – Żaneta Siepierowska kl.V

W konkursie polegającym na podbijaniu piłki nogą wygrali:

1. miejsce – Jakub Serwatka kl. VI

2. miejsce – Kacper Rojkowicz kl. IV

3. miejsce - Jakub Cebula kl. VI

Zaraz po konkursie plastycznym odbył się konkurs SCRABBLE, polegający na ułożeniu jak największej liczby wyrazów z liter wyrazu PIASKOWNICA. Konkurs przeprowadziła pani Anna Kopytko, a prace oceniały panie: Elżbieta Baran i Joanna Sumara.

1. miejsce – Julia Dadej kl. IV

2. miejsce – Kalina Okas kl. IV

3. miejsce – Magdalena Stachura kl. VI

Następnie w sali gimnastycznej rozpoczęły się konkurencje: recytacja, śpiew i taniec. Zanim jednak uczniowie przystąpili do rywalizacji, wystąpiła grupa uczniów, którzy pobierają lekcje tańca u pani Bogumiły Frankowicz. Grupa składała się z uczniów naszej szkoły, z klas 0-VI. Mimo tego, że zajęcia odbywają się od niedawna, uczniowie wykonali bardzo ładny układ taneczny.

Po występie rozpoczęła się rywalizacja w konkursie recytatorskim. Jury w składzie: pani Joanna Cebula, pani Małgorzata Kurnik i pani Anna Kopytko wytypowało „najlepszą trójkę” uczniów. Byli to:

1. miejsce – Weronika Hudy kl. VI

2. miejsce – Karol Ogiela kl. IIa

3. miejsce – Julia Świątkowska – kl. III

W konkursie śpiewania najlepiej zaprezentowali się uczniowie:

1. miejsce – Barbara Mietła kl. V

2. miejsce – Jakub Nizioł kl. IV

3. miejsce – Weronika Hudy kl. VI

Ostatnim z konkursów był konkurs taneczny. W tej konkurencji zwyciężyli:

1. miejsce - zespół HOP DANCE ( Żaneta Siepierowska, Amelia Wielgosz i Dominika Kurdziel z kl. V)

2. miejsce – Karolina Cichońska kl. IV

3. miejsce – Anna Kura kl. IV

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Podczas konkursów opiekę nad dziećmi sprawowała świetlica i nauczyciele, którzy nie przeprowadzali zawodów. Koordynatorem prac była pani Joanna Sumara. W przygotowania włączyli się nie tylko nauczyciele, ale i pracownicy szkoły: pani Elżbieta Papuga i pan Zbigniew Nalepa.

Medale dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Ale to nie wszystko!

Każda klasa miała przygotować placek dla uczniów. W pieczenie włączyli się nie tylko rodzice dzieci, ale i nauczyciele. Placki upiekli panowie: Rafał Madej, Jacek Duch i pani Małgorzata Kurnik. Rodzice włączyli się także w porcjowanie ciast. Ciasto cieszyło się dużym powodzeniem. Niektórzy dojadali po kilka razy.
Za pomoc ze strony Rady Rodziców, jak i tych pojedynczych - organizatorzy składają serdeczne podziękowania.WYCIECZKA DO KRYNICY

13 czerwca 2016 roku uczniowie klas: Ia, Ib i IIb pojechali na wycieczkę do Krynicy Górskiej. Choć na początku nie zapowiadało się dobrze ( opóźnił się autobus, trzeba było jechać dłuższą trasą z powodu wypadku na szosie), to dalej było już tylko dobrze. Po przyjeździe do Krynicy dzieci, wraz z wychowawcami: panią Krystyną Śmietaną, panią Alicją Licak i panią Joanną Sumarą, wyjechały kolejką na Górę Parkową. Tam spędzały czas na zjeżdżaniu z rajskich ślizgawek, zabawie, kupnie pamiątek, czy posiłku. Potem wycieczkowicze zjechali do miasta, gdzie spacerem przeszli przez centrum oglądając piękne krynickie klomby i fontanny. Odwiedzili też pijalnię wód mineralnych. Na koniec uczestnicy wycieczki udali się na Jaworzynę. Na górę i z powrotem jechali kolejką gondolową. Przejazd dostarczył dzieciom dużo wrażeń. Na szczycie jaworzyny dzieci zjadły, pobawiły się, kupiły ostatnie pamiątki i udały się w drogę powrotną. Zmęczone, szczęśliwe, całe i zdrowe powróciły do domu.DZIEŃ MATKI I OJCA W ZERÓWCE

Dzieci zaprosiły rodziców, do obejrzenia występu, który przygotowały z okazji Dnia Matki i Ojca. Zatańczyły belgijkę i trojaka przedstawiły sposób na wspólne spędzanie czasu z rodzicami i pięknie zaśpiewały 3 piosenki. Po części artystycznej odbyły się konkursy i zabawy. Najpierw tatusiowie wykonali samoloty z papieru i przystąpili do zawodów. Rzucali nimi na odległość. Najdalej poszybował samolot taty Kasi. Potem chętne mamy łapały do pudełka papierowe kule rzucane przez swoje dzieci. Najwięcej śmiechu i radości sprawiła wszystkim zabawa Rodzina zwierząt. Każdy wylosował kartkę z nazwą zwierzęcia i naśladując jego głos szukał swojej rodziny. W sali słychać było szczekanie, miauczenie, pianie, gdakanie, kwakanie, wycie, meczenie i beczenie. Wszyscy odnaleźli swoje rodziny a na koniec każda z nich dała swój koncert. Później był jeszcze sprawdzian wiedzy o mamach, który wpadł bardzo dobrze. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
DZIEŃ DZIECKA W ZERÓWCE

W zerówce odbyły się konkursy i zabawy z okazji MDD. Przygotowała je wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik. Dzieci wzięły udział w szeregu zabaw i konkurencji sportowych. W 1. zadaniu dzieci podzielono na 2 grupy. Zadanie polegało dobiegnięciu do pudełka, zdjęciu pantofli i zostawieniu ich tam. W następnym biegu trzeba było ubrać pantofle i wrócić na swoje miejsce. Następną zabawą były muzyczne krzesła. Konkurencja polegała na chodzeniu w rytm muzyki dokoła krzesełek. Podczas przerwy w muzyce dzieci siadały na nich i chociaż krzesełek ubywało, to dzieci nie. Na koniec zostało 1 krzesełko i cała grupa musiała na nim usiąść. Piegi to kolejna zabawa. Dzieci dostały miseczki z wodą, w której znajdowało się konfetti i w parach nakładały sobie piegi. Śmiechu i radości było dużo. Podczas zabaw dzieci dopingowały swoich zawodników.
DZIEŃ DZIECKA

Czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pan Rafał Madej przygotował dla uczniów wiele konkurencji sportowych. Chłopcy klas IV-VI rozegrali derby klasowe w piłce nożnej. Pozostali uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zawodach, które odbywały się w sali gimnastycznej ( rzuty lotkami do balonów, rzuty do tarczy, włożenie długopisu do pojemnika za pomocą wędki), na podwórku szkolnym ( gra w badmintona, rysowanie kredą na betonie, przeciąganie liny, skoki przez linę ), w szkolnej świetlicy ( taniec ……….. ), czy zabawę na placu zabaw. Rada Rodziców zadbała o poczęstunek dla dzieci i zaproponowała uczniom pizzę i smakową wodę mineralną. Mamy nadzieję, że dzieci bawiły się dobrze.Wygenerowano w sekund: 0.09
393,514 unikalnych wizyt