Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

SZKOLNE MIKOŁAJKI

5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami pojechały do Promiennego Zamku w Tarnowie. Spotkały tam świętego Mikołaja, który wręczył im słodkie upominki. Potem dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, pokonywały tor z licznymi schodami, przejściami i przeszkodami. Bawiły się w basenie z piłkami.
Tego dnia Mikołaj odwiedził dzieci z klas I, II i III. Dzieci z klas: III, IV, V i VI z okazji mikołajek odwiedziły kino.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się do inauguracji „misiowego święta”. Przynosiły swoje misie, które umieszczały na wystawie. 25. listopada dzieci z zerówki Oa obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Najpierw od wychowawczyni – pani Małgorzaty Kurnik dowiedziały się, dlaczego obchodzimy to święto. Później obejrzały w albumach zdjęcia niedźwiedzi i wysłuchały ciekawostek o nich. Potem przedszkolaki przeszły przez misiowy tor przeszkód, który zawierał: przejście po ławeczce, skoki przez kałuże, przejście przez tunel. Rozstrzygnięto też misiowy konkurs. Wybrano najstarszego, najmniejszego i największego misia. Najstarszy miś należy do Michaliny Świączkowskiej, najmniejszy - do Mateusza Kraja, a największy - do Filipa Oćwiei. Najwięcej misiów, bo aż 12, przyniósł Paweł Pawlikowicz. Tego dnia dzieci chodziły w maskach misia. Ponadto wykonały prace plastyczne przedstawiające misiowe główki.


W oddziale przedszkolnym Ob. dzieci także obchodziły to święto. Wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak bawiły się misiami, podrzucały je na chuście animacyjnej, wykonywały prace plastyczne.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Niedawno odbyły się etapy szkolne olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w olimpiadzie matematycznej (4 uczniów), humanistycznej (9 uczniów), z języka angielskiego (w jednym konkursie 8, a w drugim – 3 uczniów) i informatycznej (1 uczeń). Uczeń klasy VI – Filip Witkowski przygotowywany przez pana Jacka Ducha zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu z informatyki, a uczennica klasy VI – Agnieszka Dadej będzie reprezentowała szkołę na szczeblu gminnym konkursu humanistycznego. Filipowi i Agnieszce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki! Nie są jeszcze znane wyniki konkursów z języka angielskiego.

JESIENNE PRZEDSTAWIENIE

Jesienna aura przestała nas rozpieszczać. Aby uatrakcyjnić ten szary czas uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy przygotowali spektakl pod tytułem „Bal u Pani Jesieni” Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – IV. Nad całością czuwały panie: Stefania Ogar, Małgorzata Kania i Małgorzata Kurnik. Fabuła spektaklu opierała się na przyjęciu u Pani Jesieni, którą odwiedzały zwierzęta, owoce i warzywa. Pani Jesień urządziła bal dla zwierząt, przypomniała im, że to pora na przygotowanie się do zimy. Owoce i warzywa powiedziały dzieciom, że trzeba je zjadać, żeby być zdrowym. Na koniec wszyscy młodzi aktorzy wykonali jesienny taniec. Wesołe przedstawienie urozmaicone jesiennymi piosenkami dopełniały stroje dzieci i piękna, jesienna scenografia. W przygotowanie strojów zaangażowali się rodzice występujących uczniów. Scenografię, w dużej mierze, wykonała pani Wioletta Kura. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawej inscenizacji dzięki chęciom uczniów występujących i ich świetlicowych wychowawców, ale też dzięki ich rodzicom. Organizatorki wyrażają wdzięczność rodzicom za pomoc.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Minęła 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystą akademię. W zaprezentowanej przez nich części artystycznej mogliśmy się zapoznać z historią tamtych dni, jak i okolicznościami ówczesnych zdarzeń. Całość pięknie komponowała się z pieśniami legionowymi, żołnierskimi i narodowymi. W trakcie spektaklu wszyscy uczestnicy odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Piosenki śpiewały nie tylko uczennice z klasy szóstej. Występy wokalne wspomagał chór dziewcząt z klasy czwartej. Na szczególną uwagę zasłużyły solistki z klasy czwartej: Barbara Mietła i Izabela Cebula. Dziewczynki zachwyciły zebranych wspaniałym głosem i piękną interpretacją utworów. Nad całością przedstawienia czuwała nauczycielka historii – pani Jadwiga Budzyn i pan Rafał Madej.

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

Uczniowie klas I – IV wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Kolczasta przyjaźń”. Dwaj bohaterowie : żółw i papuga przedstawiali scenki mające na celu ukazanie wartości przyjaźni, cech prawdziwego przyjaciela i właściwych zachowań wobec innych. Uczniowie chętnie włączali się w przedstawienie, które oglądali z wielkim zainteresowaniem.UKŁADY SŁONECZNE

Uczniowie klasy szóstej, w ramach lekcji przyrody, wykonali ciekawe makiety Układu Słonecznego, które aktualnie zdobią górny korytarz. Młodsze dzieci mogą zapoznać się z wielkością planet i ich ułożeniem względem Słońca. Nad wykonaniem prac czuwała nauczycielka przyrody – pani Marta Mastalerz.


PRZEDSZKOLAKI W IZBIE REGIONALNEJ

Dzieci z oddziału przedszkolnego Ob. Również odwiedziły jadownicką Izbę Regionalną. Skorzystały z gościnności gospodarzy – panów: Tadeusza Tyki i Józefa Węgrzyna, którzy zapoznali je ze zbiorami. Zaprezentowali dzieciom różne sprzęty gospodarstwa domowego, opowiedzieli, w jaki sposób z nich korzystano. Przedstawili dzieciom wystawy rzeźb, książek i pamiątek. Dzieci z ciekawością oglądały zbiory muzealne. Wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak, dziękują za zapoznanie ich ze zbiorami izby.

KONKURS PLASTYCZNY

W przeddzień Święta Niepodległości w oddziale przedszkolnym /grupa 0a/ rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem NASZE GODŁO. W konkursie wzięły udział chętne dzieci. Ich zadaniem było wykonanie pracy, dowolną techniką, wspólnie z rodzicami w domu. Komisja miała trudne zadanie, bo prace były piękne. Orły były wyklejane z kuleczek plasteliny, z piór, z kuleczek bibuły, malowane farbami, kredkami, czy pisakami. Ostatecznie przyznano: I miejsce - Nikodemowi Turkowi, II miejsce - Annie Lubowieckiej, III miejsce - Ksaweremu Repecie i Błażejowi Kmiecikowi. Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy konkursu: Zuzanna Foryś, Julia Olchawa, Filip Oćwieja, Igor Mrożek, Sergiusz Bryg i Mateusz Kraj. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy! Prace przedszkolaków zostaną zaprezentowane wszystkim uczniom podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.

WIZYTA W IZBIE REGIONALNEJ

7.listopada dzieci z grupy Oa oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, zwiedziły Izbę Regionalną w Jadownikach. Obejrzały sprzęt gospodarstwa domowego, który był używany w pierwszej połowie XX w. oraz prace plastyczne wykonane przez artystów z Jadownik. O eksponatach opowiadali panowie: Tadeusz Tyka i Józef Węgrzyn. Cieszymy się, że można obejrzeć takie eksponaty, ale dobrze ,że nie musimy ich używać. Teraz wiemy, co oznacza postęp techniczny. Serdecznie dziękujemy za zapoznanie nas z tradycjami i historią Jadownik.

Wygenerowano w sekund: 0.07
171,738 unikalnych wizyt