Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

TŁUSTY CZWARTEK

Tradycji stało się zadość. 12 lutego obchodzono w naszej szkole TŁUSTY CZWARTEK. Wszyscy zajadali się pączkami i faworkami. W oddziale przedszkolnym Oa pani Małgorzata Kurnik zorganizowała zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Zajęcia wychowawczyni rozpoczęła od piosenki integracyjnej „Moja okrągła buzia”. Potem dzieci zaśpiewały piosenkę „Pada śnieg” z nadzieją na białe ferie. Następnie odbyły się konkursy i zabawy karnawałowe z udziałem rodziców. Dużo radości sprawiły zabawy z balonikami i konkurs plastyczny dla rodziców, którzy z zasłoniętymi oczami malowali bałwany. Na koniec było zajadanie się pysznymi pączkami.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

3 lutego 2015 roku odbyła się zabawa karnawałowa klas 0-III. Rada Rodziców zadbała o wodzireja. Pod jego kierunkiem bawiły się dzieci wraz z wychowawcami, rodzicami, a nawet starszym rodzeństwem. Większość uczniów była ubrana w stroje karnawałowe. W pewnym momencie, wśród balujących pojawił się ogromny pies Bernardyn. Nie musiał nieść pomocy, ale chętnie pozował z dziećmi do fotografii wykonywanych przez rodziców. Po pierwszej części zabawy dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy wraz wychowawcami i dziećmi zadbali o wystrój klas. Drugą część zabawy rozpoczął konkurs na najładniejszy strój. Rada Rodziców, reprezentowana przez panie: Alicję Gabryś, Annę Kołek i Agnieszkę Biel, zadbała o podarunki dla najciekawiej przebranych dzieci. Nie obeszło się jednak bez rozczarowań, bo każde dziecko według siebie i swych rodziców było najładniejsze. Pozostało czekać do następnego karnawału. Do spotkania za rok!!!


JESZCZE O DNIU BABCI I DNIU DZIADKA

28 stycznia 2015r. uczniowie klasy II uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Wraz z wychowawczynią – panią Krystyną Kurtyką przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji dnia Babci i Dnia Dziadka pt „Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek”. Składał się on z wierszy, piosenek i scenki dramowej pt. „Babcia”. Po występie dzieci wręczyły gościom laurki i własnoręcznie wykonane portrety seniorów. Wszyscy bawili się doskonale. Było wesoło i znakomicie. Całość dopełnił wspólny, słodki poczęstunek.
29 stycznia odbył się uroczysty Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie pani Krystyny Śmietany (Ib), a 30.stycznia – w klasie pani Joanny Cebuli (Ia). Uczniowie pod opieką swych wychowawczyń przygotowali część artystyczną i upominki, a same panie zadbały o poczęstunek gości. Spotkania Seniorów były okazją do bliższego poznania współmieszkańców i porównania warunków nauki dawniej i dziś.NAJBRZYDSZE ZWIERZĘTA NA ZIEMI

czyli prezentacja dla dzieci z naszej szkoły, którą przygotowali uczniowie klasy szóstej. Zadbali o właściwą oprawę spektaklu, wykonali dekorację, którą stanowiły zdjęcia przedstawianych gatunków zwierząt. Na mapie świata wskazywali miejsca, w których żyją dane zwierzęta, a komputerowa prezentacja slajdów dopełniała całość. Uczniowie przedstawili sylwetki i charakterystyki kilkunastu „dziwnie” wyglądających zwierząt. Następnie odbył się konkurs, w którym widzowie mogli wykazać się usłyszanymi wcześniej ciekawostkami. Nagrodą za dobrą odpowiedź były piękne, soczyste jabłka. Na koniec przewodniczący poszczególnych klas wzięli udział w głosowaniu na „najbrzydsze” zaprezentowane zwierzę na Ziemi. W tej konkurencji wygrał kondor kalifornijski. Drugie miejsce zajęła blobfish, a trzecie – latimeria. Projekt został wykonany pod kierunkiem nauczycielki przyrody – pani Marty Mastalerz.
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

W oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W oddziale Oa, którego wychowawczynią jest pani Małgorzata Kurnik, dzieci najpierw zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „ Niespodzianka dla Babci i Dziadka”, w którym. babcia narzekała, że dziadek śpi, a miał zrobić zakupy, zmyć naczynia i przynieść drew do kominka. Wtedy zjawiła się wróżka ze skrzatami, które zrobiły porządek. Na koniec babcia z dziadkiem zostali królewską parą, a dworzanie przygotowali ucztę. Wszystko się wydało, gdy dziadek rozpoznał wnuki. Po spektaklu dzieci zatańczyły krakowiaka, zaśpiewały gościom „100 lat” i wręczyły zebranym kwiatki i magiczne okulary. Przygotowaniem słodkiego poczęstunku zajęli się rodzice. Nad przygotowaniem strojów pracowała wychowawczyni z panią Elżbietą Papugą.
Dzień Babci i Dzień Dziadka odbył się także w oddziale przedszkolnym Ob., którego wychowawczynią jest pani Alicja Licak. Tutaj dzieci zaprezentowały spektakl pokazujący kilka etapów z życia babci – od urodzenia, aż do ślubu. Nieco później dzieci zatańczyły dla dziadków taniec rzeszowski. Na koniec były konkursy i słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.


Uczniowie klasy III podczas zajęć przygotowali upominki dla swoich 46 babć i 30 dziadziów, które mieli wręczyć w dniu Ich święta.

KONKURS KOLĘD

15. stycznia 2015 roku odbył się szkolny konkurs kolęd. Przygotowaniem imprezy zajęła się pani Jadwiga Budzyn. Uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki w trzech kategoriach wiekowych. W konkursie szkolnym wystąpiły osoby wyłonione w konkursach klasowych. Oddziały przedszkolne reprezentowali: Filip Oćwieja, Mateusz Kraj (3. miejsce), Błażej Kmiecik, Emilia Świerczek (1. miejsce) i Aleksandra Hudy (2. miejsce). Uczniów klas I-III reprezentowali uczniowie: Mikołaj Ziemiański, Natalia Cichońska (1. miejsce), Wiktoria Topolska, Oliwia Pytel z klasy Ia; Tomasz Kraj, Maria Ludkowska, Kacper Maciejasz z klasy Ib; Julia Świątkowska, Anna Dzieńska, Nikola Kołek z klasy II; Weronika Chudoba (2. miejsce), Magdalena Darłak (3. miejsce), Oliwia Gajda z klasy III. Wśród uczniów klas IV-VI znalazły się : Barbara Mietła, Izabela Cebula (1. miejsce), Oliwia Sowiźrał z klasy IV; Weronika Hudy (3. miejsce), Karolina Biel z klasy V; Samanta Klich (2. miejsce), Karolina Pukal i Aleksandra Szczupał z klasy VI. Poza konkursem wystąpiła także uczennica klasy VI – Samanta Klich, która grała kolędy na skrzypcach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom. Nagrody książkowe i słodycze ufundowała Rada Rodziców, a wręczył je dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Alicją Gabryś.

Podczas obrad jury wręczono nagrody dyplomy i słodycze zwyciężczyniom konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę świąteczną. Wśród najlepszych znalazły się:

1. miejsce – Jowita Wielgosz (klasa VI),

2. miejsce – Klaudia Strzelec (klasa V),

3. miejsce – Anita Zydroń (klasa V).

Słodycze dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie Wspierajmy szkołę.

Na koniec dyrektor szkoły, w imieniu pracowników szkoły i uczniów, pożegnał odchodzącą ze szkoły panią Elżbietę Dojkę, która spędziła z nami klika lat.ŚWIĄTECZNE KARTKI

Uczniowie klasy piątej, w ramach zajęć informatyki, wykonali w programie Paint kartki świąteczne. Projektem kierował nauczyciel informatyki – pan Jacek Duch. Najciekawsze prace wykonali uczniowie: Dominik Duch, Magdalena Stachura, Ewelina Strzałka, Zuzanna Topolska, Anita Zydroń, Ewelina Żychlawik. A oto niektóre z nich.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzymy Rodzicom i Uczniom zdrowych, spokojnych i radosnych świąt, a w nadchodzącym Nowym Roku 2015 spełnienia marzeń, planów i oczekiwań oraz wielu powodów do radości i radości bez powodu.

Pracownicy szkoły

ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

W szkole daje się wyczuć świąteczna atmosfera. Zmieniają się klasowe dekoracje i gazetki. Na dolnym korytarzu pojawiła się szopka, którą wykonał pan Józef Węgrzyn. Figurki znajdujące się w szopce są dziełem pana Władysława Okasa i zostały wypożyczone z Izby Regionalnej w Jadownikach. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Jadownickiej za możliwość zaprezentowania szopki i przybliżenie uczniom naszej szkoły tradycji świąt Bożego Narodzenia.JASEŁKA W ZERÓWCE

W obydwu oddziałach przedszkolnych odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców.


W środę, 17.XII 2014r, w oddziale przedszkolnym Oa odbyły się jasełka. W jasełkach Obłoczek prosił aniołki, aby znalazły schronienie dla Marii i Józefa. Gwiazda Betlejemska zaprowadziła do Dzieciątka najpierw pasterzy, a potem Trzech Króli. Po przedstawieniu dla rodziców wspólnie śpiewano kolędy. Nieco później, wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik, zaprezentowała zebranym opowiadanie Ewy Stadtmiller pt. „ Osiołek i gwiazdka”. Dzieci zatańczyły „Sannę”, odgadywały zagadki o Bożym Narodzeniu, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o świętach, które poznały podczas wcześniejszych zajęć. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

JASEŁKA W SZKOLE

Ostatniego dnia przed feriami świątecznymi odbyły się szkolne jasełka. Wzięły w nich udział dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Spektakl przygotowały z nimi panie: Małgorzata Kania i Stefania Ogar. W przedstawieniu, z wizytą w stajence, pojawiły się bajkowe postacie. Były wśród nich: Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Calineczka, Pinokio, Czerwony Kapturek, Smerfetka, Jaś i Małgosia, Pszczółka Maja, Kopciuszek oraz Rybak ze złotą rybką. Oprócz Matki Boskiej i Józefa pojawiły się Aniołki, a swoją obecnością zaszczyciły także postacie biblijne: król Herod z diabelskim orszakiem i Trzej Królowie. Występującym aktorom towarzyszył chórek uczennic z klasy czwartej, który śpiewał pastorałki. Nieco później Małemu Dzieciątku zatańczyły dzieci z oddziału przedszkolnego Oa, którym towarzyszyła wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik. Na koniec jedna z uczennic przeczytała fragment Pisma świętego o narodzinach Jezusa. Po spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, który podziękował aktorom i ich opiekunom, a także rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu dekoracji i strojów. Następnie dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i przypomniał o bezpieczeństwie podczas dni wolnych od nauki. Następnie głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Joanna Cebula, która przedstawiła wyniki konkursu klas IV – VI na najpiękniej przystrojoną salę. Wybór był trudny, ponieważ wszystkie klasy przyłożyły się do pracy. W efekcie uczniowie każdej z klas otrzymali słodycze.

W trakcie spektaklu pojawili się w szkole goście. Byli nimi harcerze z tutejszego gimnazjum, którzy przynieśli „Światełko betlejemskie”.

Wygenerowano w sekund: 0.35
186,868 unikalnych wizyt