Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14. października 2014r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy trzeciej i piątej. Nad całością czuwały panie: Marta Mastalerz i Krystyna Kurtyka oraz pan Jacek Duch. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Później dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala wręczył nauczycielom nagrody. Na koniec, przedstawicielka Rady Rodziców – pani Alicja Gabryś złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła kwiaty na ręce dyrektora szkoły.

PANI JESIEŃ W ZERÓWCE

Do „popołudniowego” oddziału przedszkolnego, którego wychowawczynią jest pani Alicja Licak, również zawitała Pani Jesień (pani Marta Gołąb). Dzieci rozmawiały z nią o tejże porze roku, oglądały dary jesieni, wykonały jeżyki, które przygotowują się do zimy. Na koniec zajadały się pięknymi jesiennymi jabłkami.JESIENNA WYCIECZKA W GÓRY

Pod koniec września pani Krystyna Śmietana – prezes Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę zorganizowała dwudniową wycieczkę w góry. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: trzeciej, piątej i szóstej. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z górami, a także obserwacja krajobrazu i architektury tamtejszych terenów.

Pierwszego dnia , już przed południem, uczestniczy przeszli malowniczym wąwozem Homole. O tej porze roku wygląda on fantastycznie. Różnokolorowe liście drzew odsłaniają kamienie i skały. Nieco później wycieczkowicze zwiedzili zamek w Czorsztynie. Dzień zakończył rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Wieczór i noc uczniowie wraz z opiekunkami (panie: Krystyna Śmietana, Elżbieta Baran, Stefania Ogar i Małgorzata Kurnik) spędzili w przytulnym pensjonacie w Poroninie. Po smacznej kolacji, chętni uczniowie mogli skorzystać z tamtejszego basenu lub pograć w świetlicy.

Drugiego dnia wycieczki uczestnicy udali się do Zakopanego. Pierwsze kroki skierowali na Krzeptówki. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Sfotografowali się pod ołtarzem papieskim, który znajduje się w Kaplicy Różańcowej. Ołtarz został wyrzeźbiony specjalnie na wizytę papieża Jana Pawła II w 1997roku. Najpierw stał pod krokwią, a później przeniesiono go do znajdującej się koło Sanktuarium kaplicy. Następnie młodzi turyści odbyli spacer po Krupówkach. Tam mieli możliwość zakupienia pamiątek. Na koniec pojechali kolejką szynową na Gubałówkę, skąd mogli oglądać panoramę ośnieżonych Tatr.

Potem był już tylko powrót do domu. Zadowoleni i zmęczeni szczęśliwie dotarli do Jadownik.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę.
JESIENNIE W ZERÓWKACH

Jak przystało na jesień, nadszedł czas palenia ognisk. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, pod opieką swoich wychowawczyń: pani Alicji Licak i pani Małgorzaty Kurnik, uczestniczyły w ognisku integracyjnym. Przedszkolaki nie tylko piekły kiełbaski (nie ziemniaki?!), ale ze smakiem je zajadały. Miały okazję wybiegać się do woli, pozbierać liście, kasztany, żołędzie. Pokonywały wspólnie tor przeszkód i grały w piłkę. Chociaż zmęczone, to zadowolone wróciły do szkoły.POWITANIE JESIENI

Piątkowym przedpołudniem, w oddziale przedszkolnym prowadzonym przez panią Małgorzatę Kurnik, pojawiła się Pani Jesień. Przedszkolaki przygotowały dla Niej powitalny koncert. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Zaprosiły Panią Jesień do wspólnego, jesiennego tańca. Dzieci przedstawiły gościowi swoje problemy. Mały Muchomorek miał zmartwienie, bo posiadał kapelusz, ale bez kropek. Dąb radził żołędziom, aby nie czekały, aż je zerwie wiatr, ale same skakały z drzewa. Pani Jesień ( pani Marta Gołąb z jadownickiej filii Biblioteki Publicznej w Brzesku) pomogła im rozwiązać problemy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wzięli w nim udział także niektórzy rodzice i dziadkowie dzieci. Goście pomogli dzieciom wykonać jesienne drzewka. „Zerówkowicze” wraz z wychowawczynią dziękują pani bibliotekarce i pozostałym gościom za udział w spotkaniu i zaangażowanie.


ZNOWU SPRZĄTAMY ŚWIAT

W dniach 19-22. września 2014r. uczniowie wszystkich klas sprzątali świat. Młodsi uczniowie zajęli się porządkowaniem otoczenia szkoły i pobliskich przystanków. Starsi – posprzątali okoliczne ulice. Zebrano 19 worków różnorodnych odpadków. Podczas sprzątania uczniami opiekowali się wychowawcy poszczególnych klas. Koordynacją całości prac zajmowała się nauczycielka przyrody – pani Marta Mastalerz.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie, jak co roku, 1. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Po mszy św. dzieci przybyły do szkoły. Najpierw uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez panią Joannę Cebulę. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” młodzi aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wakacyjnej. Później występowały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nad ich występem czuwały panie: Małgorzata Kurnik i Alicja Licak. Następnie zmieniono tematykę występu nawiązując do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku szkolnym. Akademię zakończyło wystąpienie dyrektora szkoły - pana Zenona Kubali. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce.KONIEC ROKU SZKOLNEGO

27. czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Okolicznościową akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej wraz ze swoją wychowawczynią – panią Elżbietą Baran. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, żegnali się ze swą szkołą. Po części artystycznej wręczyli kwiaty nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Ich także kwiatami pożegnali piątoklasiści. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala. Podsumował mijający rok szkolny i przystąpił do wręczania nagród: za 100% frekwencję, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, medali za sukcesy sportowe, statuetek dla absolwentów – uczniów klasy VI, którzy w drugim etapie edukacyjnym otrzymywali bardzo dobre i celujące oceny oraz wzorowe zachowanie ( Zuzanna Ligęza, Magdalena Strzelec ). Statuetkę sowy otrzymał uczeń klasy VI – Miłosz Puścizna, który uzyskał najwyższy wynik z testu kompetencji. Dokonano też wpisu do księgi pamiątkowej Tam wpisali się uczniowie klas IV-VI, którzy w tym roku szkolnym otrzymali wszystkie oceny bardzo dobre lub celujące i wzorowe zachowanie. Wpisali się tam: Anita Zydroń (IV), Łukasz Ligęza (V), Zuzanna Ligęza (VI), Magdalena Strzelec (VI) i Emilia Szczygiełek (VI) Później przyszedł czas na gratulacje i podziękowania dla rodziców. Pani Dorota Strzelec, z rąk dyrektora szkoły, otrzymała list gratulacyjny dla państwa Doroty i Krzysztofa Strzelców, których córka osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole (Magdalena Strzelec – średnia ocen to 5,4). Mama nie kryła łez wzruszenia. Gratulujemy córki! Następnie dyrektor podziękował rodzicom, instytucjom i innym osobom, które wspierały szkołę swym zaangażowaniem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: pani Wioletta Kura, pani Marta Gołąb, pani Agnieszka Mrówka, państwo Maria i Stanisław Sułkowie, państwo Monika i Marek Sułkowie, państwo Katarzyna i Zbigniew Serwatkowie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach i Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!ZIELONA SZKOŁA

W dniach od 26. maja 2014r. do 1. czerwca 2014r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach „zielonej szkoły” w Rymanowie – Zdroju. Wyjazd zorganizowała ich wychowawczyni – pani Joanna Cebula. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Brzesku, działającego przy szkole Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę i oczywiście opłacie wniesionej przez rodziców, do Rymanowa pojechali wszyscy uczniowie w komplecie. Chyba się podobało, bo dzieci wróciły wypoczęte, szczęśliwe i pełne wrażeń.


WYCIECZKA DO ZOO

16 czerwca 2014 r. pani Krystyna Śmietana zorganizowała wycieczkę do ZOO w Krakowie. W wycieczce wzięły udział dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci odbyły długi spacer po ZOO, obserwowały różne zwierzęta, robiły pamiątkowe zdjęcia, a później bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Koszty wycieczki w dużej mierze pokryte zostały z funduszy działającego przy szkole Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę.Wygenerowano w sekund: 0.05
163,333 unikalnych wizyt