Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ZIMOWE ZAJĘCIA

Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły oddział Biblioteki Publicznej w Jadownikach. Zaprosiła je pani Marta Gołąb. Tam wzięły udział w zajęciach p.t. „Zima biała”. Najpierw z panią bibliotekarką rozmawiały o tym, czym charakteryzuje się zima. Następnie wysłuchały opowiadania o Muminkach. Później rozwiązywały zimowe zagadki i zaśpiewały piosenkę o grudniu. Na koniec z resztek firanek wykonały prace plastyczne „ Zimowy las”. Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych – panie: Małgorzata Kurnik i Klaudia Put serdecznie dziękują za przygotowanie ciekawych zajęć.

MIKOŁAJKI

Obchody mikołajek rozpoczęły się już w wigilię świętego Mikołaja, czyli 5. grudnia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, z okazji mikołajek, pojechały do Lililandu. Najpierw bawiły się w basenie z piłkami, jeździły samochodzikami, strzelały piłeczkami z armatek. Potem z panią animatorką brały udział w zabawach i konkursach. Na końcu dzieci odwiedził święty Mikołaj i wręczył każdemu paczkę ze słodyczami.

Uczniowie klasy III b z okazji mikołajek pojechali wraz ze swoją wychowawczynią – panią Krystyną Śmietaną, do brzeskiej kręgielni. Tam miło spędzili czas na zabawie i rozgrywkach.

6. grudnia świętowano mikołajki w szkole. Uczniów klasy II a, II b, III a, V odwiedził Mikołaj, bo w klasach czekały na nich upominki. Uczniowie klasy IV byli w kinie, a uczniowie klasy I i VI wybierają się - w tym tygodniu.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z oddziału 02, wraz z wychowawczynią – panią Klaudią Put, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia udały się do Publicznej Biblioteki w Jadownikach, gdzie czekały na nich różne atrakcje, m.in. poznały historię Święta Misia, oglądały bajkę „Miś Uszatek” oraz brały udział w zabawach ruchowych przy piosenkach o misiach. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną. Podczas zajęć w bibliotece miały na głowach „misiowe czapki”. Miały też możliwość zrobienia sobie zdjęcia w planszy przedstawiającej pluszowego misia. Planszę tę wykonała dla nich wychowawczyni. Wesołe chwile podczas zabawy w bibliotece pani Klaudia utrwaliła na fotografiach.

KONKURS CZYTELNICZY

28 listopada 2016 roku odbył się w szkole konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III pod hasłem „Podróże Koziołka Matołka”. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 51 szczegółowych pytań dotyczących treści książki Kornela Makuszyńskiego pt.„120 przygód Koziołka Matołka”. Uczniowie rozwiązywali test wyboru. Właściwą odpowiedź należało wybrać z trzech podanych możliwości. Mimo pierwszego wrażenia, że test jest łatwy, okazało się, że wcale tak nie było. Najlepszymi okazali się:

1. miejsce zajął Mikołaj Ziemiański z klasy III a (49/51 pkt.)

2. miejsce zajęła Wiktoria Topolska z klasy III a (48/51 pkt.)

3. miejsce przypadło Tomaszowi Krajowi z klasy III b (47/51 pkt.).

Wyróżnienie otrzymał uczeń Hubert Okas z klasy II b (45/51 pkt.). Nagrody ufundowała Rada Rodziców, a dyplomy i słodkie upominki przygotowała organizatorka konkursu – pani Joanna Sumara. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych, proponowanych konkursach.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przyniosły do szkoły swoje pluszowe misie. Następnie, wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Kurnik i panią Klaudią Put udały się do biblioteki publicznej na przygotowane dla nich zajęcia. Najpierw obejrzały przygotowaną przez panią Martę Gołąb krótką prezentację o historii tego święta, rozpoznawały misie pochodzące różnych bajek, obejrzały jedną z przygód Misia Uszatka. Potem trochę pobawiły się przy piosenkach o misiach. Z kolorowych, samodzielnie wyciętych kółek, wykonały prace plastyczne przedstawiające misie. Na koniec zjadły małe co nieco, czyli chleb z masłem i miodem. Wychowawczynie, wraz z dziećmi, składają pani Marcie Gołąb serdeczne podziękowania za zaproszenie i przygotowanie zajęć dla obydwu grup przedszkolnych.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Pani Marta Mastalerz, prowadząca kółko ekologiczne, zorganizowała konkurs fotograficzny pt. „Jadowniki w obiektywie”. Celem konkursu było pokazanie ciekawych miejsc w Jadownikach. Ważnym elementem było przedstawienie interesującego miejsca w niepowtarzalny sposób. Organizatorka wystawy zorganizowała wystawę prac na dolnym korytarzu. Jury dokonało oceny prac i wyłoniło zwycięzców.

1. miejsce zajęło zdjęcie Nikoli Kołek (kl. IV)

2. miejsce – zdjęcie Karoliny Cichońskiej (kl. V)

3. miejsce otrzymało zdjęcie Samuela Grocholi i Artura Lesia (kl. VI)

Wyróżniono folder wykonany przez Izabelę Cebulę (kl. VI).

Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców, a słodkie upominki – organizatorka konkursu.UKŁAD SŁONECZNY

Uczniowie klasy VI, wraz z nauczycielką przyrody – panią Martą Mastalerz, zorganizowali wystawę prac wykonanych w ramach zajęć przyrodniczych. Wykonali oni makiety przedstawiające Układ Słoneczny. Wystawa przyciąga uwagę uczniów, którzy mogą zaznajomić się z nazwami planet, ich wielkością i umiejscowieniem.KAMIZELKA ODBLASKOWA

Pani Anna Kopytko zorganizowała konkurs plastyczny, którego celem było zaprojektowanie kamizelki odblaskowej. Zadaniem uczniów było wykonanie kamizelki, która miałaby nie tylko walory estetyczne, ale i użytkowe. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na dolnym korytarzu.

1. miejsce w konkursie zajęła praca Mateusza Bujaka (kl. V)

2. miejsce – praca Katarzyny Kuzy (kl. I)

3. miejsce zdobyła praca Natalii Cichońskiej (kl. IIIa)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali odblaski i słodycze ufundowane przez organizatorkę, a zwycięzcy – nagrody książkowe, które zasponsorowała Rada Rodziców.


W PACANOWIE KOZY KUJĄ

Uczniowie klas: IIIa, IIb i IIa, wraz ze swymi wychowawczyniami: panią Joanną Cebulą, panią Alicją Licak, panią Joanną Sumarą i panią Małgorzatą Kurnik odwiedzili rodzinne strony Koziołka Matołka. W Pacanowie odwiedzili Europejskie Centrum Bajki. Tam wzięli udział w warsztatach teatralnych pt. „Spotkanie z bajką” i obejrzeli wystawę dotyczącą bajek. Na drodze wystawy spotkali postacie z bajek, odgadywali zagadki, „jechali bajkowym pociągiem”, obejrzeli wybrany przez siebie film animowany. Wolny czas spędzili w bawialni lub poświęcili go na spożycie posiłku. Później zakupiły pamiątki związane z Pacanowem i Koziołkiem Matołkiem. Na koniec uczestnicy wycieczki zrobili sobie spacer wokół budynku. Tam znowu pojawiły się postacie z bajek i plac zabaw z ciekawymi miejscami do zabawy.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dzień wolny od zajęć. Jednak uczniowie naszej szkoły, część tego dnia, poświęcili swej Ojczyźnie. Dwie oficjalne delegacje ( poczet sztandarowy i harcerze) uczestniczyły we mszy za Ojczyznę, która odbyła się w kościele p.w. świętego Prokopa w Jadownikach. Poczet sztandarowy był pod opieką pani Joanny Cebuli, a harcerzami zajmowała się pani Maria Mila. Po mszy delegacje wzięły udział w obchodach święta organizowanych przez sołtysa wsi – pana Jarosława Sorysa. Po apelu poległych harcerze wraz z panią Marią Milą udali się do Brzeska. Tutaj także wzięli udział w lokalnych obchodach Święta Niepodległości i złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.


Wygenerowano w sekund: 0.06
423,716 unikalnych wizyt