Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

KONKURS KOLĘD

15. stycznia 2015 roku odbył się szkolny konkurs kolęd. Przygotowaniem imprezy zajęła się pani Jadwiga Budzyn. Uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki w trzech kategoriach wiekowych. W konkursie szkolnym wystąpiły osoby wyłonione w konkursach klasowych. Oddziały przedszkolne reprezentowali: Filip Oćwieja, Mateusz Kraj (3. miejsce), Błażej Kmiecik, Emilia Świerczek (1. miejsce) i Aleksandra Hudy (2. miejsce). Uczniów klas I-III reprezentowali uczniowie: Mikołaj Ziemiański, Natalia Cichońska (1. miejsce), Wiktoria Topolska, Oliwia Pytel z klasy Ia; Tomasz Kraj, Maria Ludkowska, Kacper Maciejasz z klasy Ib; Julia Świątkowska, Anna Dzieńska, Nikola Kołek z klasy II; Weronika Chudoba (2. miejsce), Magdalena Darłak (3. miejsce), Oliwia Gajda z klasy III. Wśród uczniów klas IV-VI znalazły się : Barbara Mietła, Izabela Cebula (1. miejsce), Oliwia Sowiźrał z klasy IV; Weronika Hudy (3. miejsce), Karolina Biel z klasy V; Samanta Klich (2. miejsce), Karolina Pukal i Aleksandra Szczupał z klasy VI. Poza konkursem wystąpiła także uczennica klasy VI – Samanta Klich, która grała kolędy na skrzypcach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom. Nagrody książkowe i słodycze ufundowała Rada Rodziców, a wręczył je dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Alicją Gabryś.

Podczas obrad jury wręczono nagrody dyplomy i słodycze zwyciężczyniom konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę świąteczną. Wśród najlepszych znalazły się:

1. miejsce – Jowita Wielgosz (klasa VI),

2. miejsce – Klaudia Strzelec (klasa V),

3. miejsce – Anita Zydroń (klasa V).

Słodycze dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie Wspierajmy szkołę.

Na koniec dyrektor szkoły, w imieniu pracowników szkoły i uczniów, pożegnał odchodzącą ze szkoły panią Elżbietę Dojkę, która spędziła z nami klika lat.ŚWIĄTECZNE KARTKI

Uczniowie klasy piątej, w ramach zajęć informatyki, wykonali w programie Paint kartki świąteczne. Projektem kierował nauczyciel informatyki – pan Jacek Duch. Najciekawsze prace wykonali uczniowie: Dominik Duch, Magdalena Stachura, Ewelina Strzałka, Zuzanna Topolska, Anita Zydroń, Ewelina Żychlawik. A oto niektóre z nich.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzymy Rodzicom i Uczniom zdrowych, spokojnych i radosnych świąt, a w nadchodzącym Nowym Roku 2015 spełnienia marzeń, planów i oczekiwań oraz wielu powodów do radości i radości bez powodu.

Pracownicy szkoły

ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

W szkole daje się wyczuć świąteczna atmosfera. Zmieniają się klasowe dekoracje i gazetki. Na dolnym korytarzu pojawiła się szopka, którą wykonał pan Józef Węgrzyn. Figurki znajdujące się w szopce są dziełem pana Władysława Okasa i zostały wypożyczone z Izby Regionalnej w Jadownikach. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Jadownickiej za możliwość zaprezentowania szopki i przybliżenie uczniom naszej szkoły tradycji świąt Bożego Narodzenia.JASEŁKA W ZERÓWCE

W obydwu oddziałach przedszkolnych odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców.


W środę, 17.XII 2014r, w oddziale przedszkolnym Oa odbyły się jasełka. W jasełkach Obłoczek prosił aniołki, aby znalazły schronienie dla Marii i Józefa. Gwiazda Betlejemska zaprowadziła do Dzieciątka najpierw pasterzy, a potem Trzech Króli. Po przedstawieniu dla rodziców wspólnie śpiewano kolędy. Nieco później, wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik, zaprezentowała zebranym opowiadanie Ewy Stadtmiller pt. „ Osiołek i gwiazdka”. Dzieci zatańczyły „Sannę”, odgadywały zagadki o Bożym Narodzeniu, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o świętach, które poznały podczas wcześniejszych zajęć. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

JASEŁKA W SZKOLE

Ostatniego dnia przed feriami świątecznymi odbyły się szkolne jasełka. Wzięły w nich udział dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Spektakl przygotowały z nimi panie: Małgorzata Kania i Stefania Ogar. W przedstawieniu, z wizytą w stajence, pojawiły się bajkowe postacie. Były wśród nich: Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Calineczka, Pinokio, Czerwony Kapturek, Smerfetka, Jaś i Małgosia, Pszczółka Maja, Kopciuszek oraz Rybak ze złotą rybką. Oprócz Matki Boskiej i Józefa pojawiły się Aniołki, a swoją obecnością zaszczyciły także postacie biblijne: król Herod z diabelskim orszakiem i Trzej Królowie. Występującym aktorom towarzyszył chórek uczennic z klasy czwartej, który śpiewał pastorałki. Nieco później Małemu Dzieciątku zatańczyły dzieci z oddziału przedszkolnego Oa, którym towarzyszyła wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik. Na koniec jedna z uczennic przeczytała fragment Pisma świętego o narodzinach Jezusa. Po spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, który podziękował aktorom i ich opiekunom, a także rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu dekoracji i strojów. Następnie dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i przypomniał o bezpieczeństwie podczas dni wolnych od nauki. Następnie głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Joanna Cebula, która przedstawiła wyniki konkursu klas IV – VI na najpiękniej przystrojoną salę. Wybór był trudny, ponieważ wszystkie klasy przyłożyły się do pracy. W efekcie uczniowie każdej z klas otrzymali słodycze.

W trakcie spektaklu pojawili się w szkole goście. Byli nimi harcerze z tutejszego gimnazjum, którzy przynieśli „Światełko betlejemskie”.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami pojechały do Promiennego Zamku w Tarnowie. Spotkały tam świętego Mikołaja, który wręczył im słodkie upominki. Potem dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, pokonywały tor z licznymi schodami, przejściami i przeszkodami. Bawiły się w basenie z piłkami.
Tego dnia Mikołaj odwiedził dzieci z klas I, II i III. Dzieci z klas: III, IV, V i VI z okazji mikołajek odwiedziły kino.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się do inauguracji „misiowego święta”. Przynosiły swoje misie, które umieszczały na wystawie. 25. listopada dzieci z zerówki Oa obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Najpierw od wychowawczyni – pani Małgorzaty Kurnik dowiedziały się, dlaczego obchodzimy to święto. Później obejrzały w albumach zdjęcia niedźwiedzi i wysłuchały ciekawostek o nich. Potem przedszkolaki przeszły przez misiowy tor przeszkód, który zawierał: przejście po ławeczce, skoki przez kałuże, przejście przez tunel. Rozstrzygnięto też misiowy konkurs. Wybrano najstarszego, najmniejszego i największego misia. Najstarszy miś należy do Michaliny Świączkowskiej, najmniejszy - do Mateusza Kraja, a największy - do Filipa Oćwiei. Najwięcej misiów, bo aż 12, przyniósł Paweł Pawlikowicz. Tego dnia dzieci chodziły w maskach misia. Ponadto wykonały prace plastyczne przedstawiające misiowe główki.


W oddziale przedszkolnym Ob. dzieci także obchodziły to święto. Wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak bawiły się misiami, podrzucały je na chuście animacyjnej, wykonywały prace plastyczne.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Niedawno odbyły się etapy szkolne olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w olimpiadzie matematycznej (4 uczniów), humanistycznej (9 uczniów), z języka angielskiego (w jednym konkursie 8, a w drugim – 3 uczniów) i informatycznej (1 uczeń). Uczeń klasy VI – Filip Witkowski przygotowywany przez pana Jacka Ducha zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu z informatyki, a uczennica klasy VI – Agnieszka Dadej będzie reprezentowała szkołę na szczeblu gminnym konkursu humanistycznego. Filipowi i Agnieszce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki! Nie są jeszcze znane wyniki konkursów z języka angielskiego.

JESIENNE PRZEDSTAWIENIE

Jesienna aura przestała nas rozpieszczać. Aby uatrakcyjnić ten szary czas uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy przygotowali spektakl pod tytułem „Bal u Pani Jesieni” Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – IV. Nad całością czuwały panie: Stefania Ogar, Małgorzata Kania i Małgorzata Kurnik. Fabuła spektaklu opierała się na przyjęciu u Pani Jesieni, którą odwiedzały zwierzęta, owoce i warzywa. Pani Jesień urządziła bal dla zwierząt, przypomniała im, że to pora na przygotowanie się do zimy. Owoce i warzywa powiedziały dzieciom, że trzeba je zjadać, żeby być zdrowym. Na koniec wszyscy młodzi aktorzy wykonali jesienny taniec. Wesołe przedstawienie urozmaicone jesiennymi piosenkami dopełniały stroje dzieci i piękna, jesienna scenografia. W przygotowanie strojów zaangażowali się rodzice występujących uczniów. Scenografię, w dużej mierze, wykonała pani Wioletta Kura. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawej inscenizacji dzięki chęciom uczniów występujących i ich świetlicowych wychowawców, ale też dzięki ich rodzicom. Organizatorki wyrażają wdzięczność rodzicom za pomoc.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Minęła 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystą akademię. W zaprezentowanej przez nich części artystycznej mogliśmy się zapoznać z historią tamtych dni, jak i okolicznościami ówczesnych zdarzeń. Całość pięknie komponowała się z pieśniami legionowymi, żołnierskimi i narodowymi. W trakcie spektaklu wszyscy uczestnicy odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Piosenki śpiewały nie tylko uczennice z klasy szóstej. Występy wokalne wspomagał chór dziewcząt z klasy czwartej. Na szczególną uwagę zasłużyły solistki z klasy czwartej: Barbara Mietła i Izabela Cebula. Dziewczynki zachwyciły zebranych wspaniałym głosem i piękną interpretacją utworów. Nad całością przedstawienia czuwała nauczycielka historii – pani Jadwiga Budzyn i pan Rafał Madej.

Wygenerowano w sekund: 0.27
177,103 unikalnych wizyt