PSP 1 w Jadownikach

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3
-> Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Nie możesz się zalogować?

Brak przeprowadzanych ankiet.

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

Z WIZYTĄ W WIELICZCE

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Towarzyszyły im wychowawczynie, panie: Małgorzata Kurnik, Krystyna Kurtyka i Klaudia Put oraz pani Elżbieta Baran. Podczas spaceru po solnych podziemiach poszukiwały śladów bajkowych postaci, spotkały tajemniczego Skarbnika, rozwiązywały zagadki i bawiły się w towarzystwie sympatycznego skrzata Soliludka. Wysłuchały też fragmentu pamiętnika wielickiego skrzata.

SPOTKANIE Z EWĄ STADTMÜLLER

15 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone przez panią Martę Gołąb do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Ewą Stadtmüller. Pani Ewa opowiadała o tym, jak powstaje książka i skąd czerpać pomysły do jej napisania. Były zagadki o zwierzętach, wspólne układanie krótkich wierszyków. Dzieci odgrywały role znanych bajkowych postaci. Na koniec autorka podpisywała książki, które dzieci zakupiły na pamiątkę spotkania.

MAJOWE ŚWIĘTA

Tak jak co roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją: pani Anna Kopytko i pan Jacek Duch wraz z uczniami klasy czwartej i piątej. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie uczniowie przedstawili część artystyczną, która przybliżyła uczniom wydarzenia tamtych czasów. Całość dopełniała deklamacja wierszy patriotycznych i śpiew okolicznościowych pieśni.

KONKURS RECYTATORSKI

Patryk Surma z oddziału przedszkolnego 02 zajął III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 7 w Brzesku.

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z oddziału przedszkolnego 01 wzięły udział w drużynowym konkursie ekologicznym pt. Z przyrodą za pan brat przygotowanym przez panie: Martę Gołąb i Małgorzatę Kurnik. Zadania polegały na ułożeniu obrazka zwierzątka z części i nazwaniu go, rozpoznawaniu głosów zwierząt i zjawisk atmosferycznych, przyporządkowaniu zwierząt do środowiska, w którym żyją. Potem były zagadki o zwierzętach i quiz polegający na wybraniu jednej z trzech zaproponowanych odpowiedzi. Ostatnim zadaniem było posegregowanie śmieci. Po zakończeniu turnieju drużyny policzyły kwiatowe punkty. Drużyna zielonych zdobyła 24 punkty, drużyny: żółta, niebieska i czerwona po 20 punktów. Wszystkie dzieci otrzymały medale Przyjaciel przyrody.

DZIEŃ CZEKOLADY

Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 świętowały Dzień czekolady, który przypada 12 kwietnia. Zabawy, pogadanki i konkursy, przeprowadzane przez wychowawczynię – panią Klaudię Put, miały na celu popularyzację historii czekolady oraz kształtowanie pożądanych postaw dotyczących zdrowego stylu życia i pokazaniu konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Poznając różne rodzaje czekolady można dowiedzieć się, że tą najwłaściwszą jest czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to - najzdrowsza. Przedszkolaki zatańczyły taniec chocolatte. Miały tez okazję spróbować owoców w polewie czekoladowej. Wszyscy bawili się przepysznie.

Spotkanie z Podróżnikiem

Dnia 28 kwietnia 2017 roku odbyło się „Spotkanie z Podróżnikiem”.

Uczniowie wzięli udział w prezentacji multimedialnej dotyczącej Tajlandii. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący dziesiątki istotnych dla tego rejonu informacji, masę ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo-geograficznej, społeczno-kulturowej oraz historycznej.

Organizator Marta Mastalerz.

Wyniki Tematycznego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych.

W dniu wczorajszym opublikowano końcowe wyniki Tematycznego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych "Małopolskie Baltie 2017", organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Informujemy, że uczennica naszej szkoły Magdalena Darłak z klasy piątej w gronie stu najlepszych uczniów z województwa zajęła 50 miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W dniu 26.04 odbył się XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej ten co roku cieszy się olbrzymią popularnością wśród dzieci i młodzieży i jest stałym elementem działań prewencyjnych realizowanych przez Policję. Eliminacje powiatowe miały miejsce w SP nr 2 w Brzesku. W turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Mateusz Bujak, Karolina Cichońska, Magdalena Darłak i Kacper Rojkowicz pod okiem opiekuna Anny Kopytko.

Karolina Cichońska - finalistką Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V.

Karolina Cichońska – uczennica klasy V naszej szkoły znalazła się w gronie 25 uczniów którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej. W konkursie wzięło udział 128 uczniów z 27 szkół podstawowych powiatu brzeskiego.

Etap powiatowy (finał) odbędzie się w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej 19 maja 2017 roku.
Uczennicy Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

462,188 unikalnych wizyt