Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 1
Duch Jacek

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

Awans Magdaleny Darłak do etapu wojewódzkiego konkursu "Małopolski Baltie 2017"

14 lutego br. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Bochni etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Informatycznego „Małopolski Baltie 2017”. Miło nam poinformować, że uczennica – Magdalena Darłak (kl. 5) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego uzyskując 90. miejsce (awans uzyskało najlepszych stu uczniów). Niewiele do awansu zabrakło Kubie Hebdzie (158. miejsce).

Wyniki uczniów naszej szkoły (pozycja w województwie):

90. Magdalena Darłak (kl. 5)
158. Jakub Hebda (kl. 5)
385. Kalina Okas (kl. 5)
387. Kacper Rojkowicz (kl. 5)

Etap wojewódzki odbędzie się 24 kwietnia w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy

KOSMOS

Tygodniowe zajęcia o kosmosie dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły od wizyty w bibliotece. Pani Marta Gołąb najpierw pokazała dzieciom film o Układzie Słonecznym, z którego dzieci dowiedziały się, dlaczego tylko na Ziemi jest życie. Potem przedszkolaki słuchały zagadek związanych z tematem, a ich rozwiązania rysowały na kartkach. Obejrzały też bajkę o tym jak Bolek i Lolek zbudowali rakietę. Na koniec, na wcześniej przygotowanych kartkach, wykonały pracę plastyczną (wydrapywankę) związaną z tematem „kosmos”. Wychowawczynie dziękują pani bibliotekarce za wspólne zorganizowanie zajęć dla dzieci.
DZIEŃ KOTA

17. lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Dlatego w tym dniu dzieci z grupy 02 bawiły się wspólnie na kociej imprezie. Przedszkolaki słuchały ciekawostek o kotach, śpiewały, tańczyły .Nie zabrakło też kocich zabaw. Dzieci, w parach, wykonały w tym dniu prace plastyczną – „Kot z szarego papieru"

I tak oto Dzień Kota minął dzieciom i ich wychowawczyni – pani Klaudii Put - z kotem w tle.
Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny.

1. miejsce zajęła praca Julii Kocik

2. miejsce – praca Mateusza Wróbla

3. miejsce - praca Kornelii Świątkowskiej

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.

Z okazji święta kota , które przypada 17 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego 01 otrzymały, od wychowawczyni – pani Małgorzaty Kurnik, zadanie na ferie zimowe. Należało wykonać pracę plastyczną pt. „ Kot”. Technika pracy była dowolna, a w wykonaniu pracy mogli pomóc rodzice. Ilość prac i ciekawy sposób ich wykonania sprawiły komisji wiele kłopotów, bo trudno było wybrać najlepszą z nich. Lista laureatów przedstawia się następująco:

1. miejsce zajęła praca Natalii Hudy

2. miejsce - praca Szymona Hojnowskiego

3. miejsce - praca Huberta Górskiego.

Wręczono też 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Julia Bojdo, Julia Łukasik i Jan Dadej.
KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 6 grudnia 2016 odbyło się podsumowanie III edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym” dla klas I organizowanego przez PSP nr 3 w Brzesku oraz Burmistrza Brzeska - pana Grzegorza Wawrykę. Laureatom wręczono dyplomy oraz gry edukacyjne o tematyce związanej z ruchem drogowym. Jedną z trzech głównych nagród zdobyła uczennica Amelia Gaudyn. Wyróżniono także uczennice: Katarzynę Kuzę i Milenę Rożek. Dla pierwszaków był to wielki sukces i duże przeżycie. Dzieci uczestniczyły w uroczystości ze swoją wychowawczynią – panią Krystyną Kurtyką.


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Na zaproszenie wnucząt i wychowawczyń oddziałów zerowych – pań: Małgorzaty Kurnik i Klaudii Put, licznie przyszły do szkoły babcie i dziadkowie. Grupa przedszkolaków z oddziału 01 pokazała przedstawienie, w którym zwierzątka skarżyły się na mróz i śnieg. Dzieci cieszyły się, że babcie zrobiły im ciepłe szaliki i w sok zamieniły maliny, dlatego zima im nie jest groźna. Okazało się jednak, że babcia przygotowała też ciepłe ubranka dla zwierzątek, a dziadek zrobił budę dla psa i karmnik dla ptaków. Potem wszyscy zaśpiewali piosenkę dla babci i dziadka. Po przedstawieniu dzieci zatańczyły krakowiaka i wręczyły gościom laurki. Goście miło spędzili czas przy herbatce i ciastku, o co zadbali rodzice.

SZKOLNE JASEŁKA

Przed udaniem się na ferie zimowe uczniowie mieli możliwość obejrzenia szkolnych jasełek, które przygotowały panie: Małgorzata Kania i Stefania Ogar. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas, a przede wszystkim uczniowie klas starszych. Historię narodzin Jezusa zaprezentowano także rodzicom uczniów, którzy uczestniczyli w zebraniu z rodzicami. Po spektaklu, dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, podziękował uczestnikom i organizatorom przedstawienia, a także rodzicom, którzy zadbali o stroje uczniów.
ZABAWY KARNAWAŁOWE

We poniedziałek, 23 stycznia odbyła się zabawa klas IV-VI. Uczniowie bawili się w rytmie ich ulubionych przebojów.

We wtorek odbyła się zabawa dla uczniów zerówek i klas I-III. Rada Rodziców zadbała o to, aby dzieci bawiły się z animatorami zabaw. Nauczyciele pełnili funkcje opiekuńcze, a także włączali się do wspólnej zabawy. O poczęstunek dla dzieci zadbali ich rodzice.SZKOLNY KONKURS KOLĘD

18.stycznia 2017 roku odbył się szkolny konkurs kolęd. Wzięło w nim udział po trzech uczniów z każdego oddziału, którzy zaprezentowali społeczności szkolnej wybraną kolędę lub pastorałkę. Konkurs przygotowała pani Jadwiga Budzyn. W jury konkursu zasiedli: panie – Małgorzata Kania, Krystyna Kurtyka, Alicja Licak i ksiądz Edward Janikowski. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

1. W grupie przedszkolnej zwyciężyli:

I miejsce zajęła Kornelia Świątkowska (02)

II miejsce zajęła Julia Łukasik (01)

III miejsce zajął Patryk Surma (02)

2. W grupie uczniów klas I-III zwyciężyli:

I miejsce zajęła Natalia Cichońska (kl. III a)

II miejsce zajęła Emilia Świerczek (kl. I)

III miejsce zajął Mikołaj Ziemiański (kl. III a)

W grupie uczniów klas IV-VI zwyciężyli:

I miejsce zajęły uczennice: Magdalena Darłak (kl. V) i ex aequo Oliwia Sowiźrał (kl. VI)

III miejsce zajęła Julia Świątkowska (kl.IV).

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkie upominki zostały ufundowane przez szkolną radę rodziców. Nagrody wręczył dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala. Konkurs zakończył się wspólnym kolędowaniem.ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Za oknem śnieg i mróz, a nasi skrzydlaci przyjaciele - głodni. Na zaproszenie pani Marty Gołąb każdy z oddziałów przedszkolnych udał się do biblioteki w Jadownikach, aby dowiedzieć się jak pomóc ptakom przetrwać zimę. Najpierw dzieci oglądały zdjęcia ptaków. Później dowiedziały się, czym żywią się ptaki. Następnie obejrzały bajkę o wróblu Ćwirku pt. Zimowe zuchy. Dzieci obiecały, że od następnego dnia, do karmnika na oknie będą wsypywać jedzonko dla ptaszków. Na koniec papierowe wróbelki ubrały w czapki i szaliki. Dzieci z oddziału 01 umieściły wróbelki na drzewie, a z oddziału 02 – w wykonanych przez siebie karmnikach. Wychowawczynie: pani Małgorzata Kurnik i pani Klaudia Put serdecznie dziękują pani bibliotekarce za zaproszenie w progi biblioteki w Jadownikach.


JASEŁKA W ZERÓWKACH

21.12.2016 w grupie 02 odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Od ponad miesiąca dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz kolęd. Na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców. Scenografia, kolorowe stroje i ładnie wyuczone role sprawiły, że rodzice z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była tam: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wystawione jasełka sprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Wychowawczyni – pani Klaudia Put, serdecznie dziękuje rodzicom za wkład włożony w przygotowanie przepięknych strojów i dopilnowanie, aby dzieci nauczyły się swoich ról. Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tego dnia składa paniom z klasowej rady rodziców.

Dzień wcześniej odbyły się jasełka przygotowane przez panią Małgorzatę Kurnik w grupie 01.
Wygenerowano w sekund: 0.06
436,079 unikalnych wizyt