Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10. listopada 2016 roku odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie: Alicja Licak i Joanna Sumara wraz ze swoimi wychowankami z klas: IIa i IIb. Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie przez wszystkich zebranych „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Wiersze i fragmenty przemówień Józefa Piłsudskiego prezentowali uczniowie klasy piątej, a pieśni legionowe śpiewał chór uczniów z klas drugich. Po wyprowadzeniu sztandaru odbyła się kolejna część spotkania. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ich teksty były wyświetlane na ekranie. Wyświetlaniu towarzyszyły dźwięki muzyki. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania.

JESIENNY SPACER

Dzieci z oddziału przedszkolnego 01, wykorzystały jeden z nielicznych, pogodnych, październikowych dni i wybrały się na jesienny spacer. Wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik podziwiały piękne kolory jesieni, a przeniesione do szkoły kolorowe liście wykorzystają do wykonania prac plastycznych.
ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wielu nauczycieli zdecydowało się na odwiedzenie, wraz ze swoimi wychowankami, miejscowego cmentarza parafialnego. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikami znajdującymi się w obrębie cmentarza, jak i przy pomniku upamiętniającym ofiary obozów śmierci, który znajduje się przy Domu Ludowym. Poniże zdjęcia wykonane przez wychowawczynię oddziału 01- panią Małgorzatę Kurnik i wychowawczynię klasy IIb – panią Alicję Licak.

KONKURS PIOSENKI

28 października odbył się szkolny konkurs piosenki uczniów klas 0-III. Tytuł konkursu brzmiał Na jesienną nutę i dlatego uczniowie prezentowali piosenki o jesiennej tematyce. Do występu zgłosiło się 12 uczniów: 5 – z oddziału zerowego 01, 4 – z klasy I, 2 – z klasy IIa i 1 – z klasy IIIa. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, a że konkurs rządzi się swoimi prawami, to:

1. miejsce zajęła Zosia Nizioł (klasa I),

2. miejsce zajęła Julka Łukasik (oddział 01)

3. miejsce przypadło Emilce Świerczek (klasa I)

Jury w składzie: pani Elżbieta Baran, Pani Małgorzata Kania i pani Małgorzata Kurnik, przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Natalka Cichońska (klasa IIIa), Maciuś Grzyb (oddział 01) i Amelka Gaudyn (klasa I). Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez panie: Małgorzatę Kurnik i Joannę Sumarę. Słodkie pudełeczka zrobiła dla uczestników pani Małgorzata Kurnik, a konkurs i jego oprawę przygotowała pani Joanna Sumara. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach. Organizatorzy dziękują rodzicom i dziadkom za wspaniałe przygotowanie uczestników do konkursu, za zadbanie o ich ciekawy strój i wspieranie dzieci podczas występów.


ŚLUBOWANIE

27 października 2016 roku uczniowie klasy I przystąpili do uroczystego ślubowania. Jedenastu uczniów klasy I, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Krystyną Kurtyką, przygotowało uroczystość, na którą zaproszono całą brać uczniowską i grono pedagogiczne. Pierwszaki udowodniły, że mogą stać się uczniami, że zdobyły już wiele umiejętności i znają zasady panujące w szkole. Ich występy wspierali i uzupełniali uczniowie klasy IV. Miło powitać ich w gronie uczniów. Życzymy im wielu sukcesów w nauce i zapewniamy, że będziemy ich w tym wspierać.


JAN PAWEŁ II

25 października 2016 roku pani Maria Mila i ksiądz Edward Janikowski, wraz z grupą uczniów klas IV-VI, zorganizowali uroczystą akademię poświęconą postaci Jana Pawła II. Uczniowie zaprezentowali wiersze poświęcone polskiemu świętemu, śpiewali Jego ulubione pieśni, przypomnieli fakty z Jego życia. Na koniec uczestnicy akademii obejrzeli film, który przybliżył postać świętego i fakty z Jego życia.


PANI JESIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego 01, którego wychowawczynią jest pani Małgorzata Kurnik, odwiedziła Pani Jesień. Dzieci pokazały przedstawienie o przygotowaniach zwierząt do zimy, a kolorowe listki chętnie skorzystały z zaproszenia Pani Jesieni do wspólnej zabawy. Występ obejrzeli zaproszeni goście - rodzice, którzy potem, razem z dziećmi wykonali jesienne lampiony. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto konkurs na bukiet dla Pani Jesieni- były to prace rodzinne.

I miejsce zajęła Maja Marmol,

II - Hubert Górski,

III - Julia Łukasik.

Nagrodę specjalną otrzymała Maria Duc .

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe za udział w konkursie.

Wychowawczyni serdecznie dziękuje pani Marcie Gołąb reprezentującej Bibliotekę Publiczną w Jadownikach (która wcieliła się w postać Pani Jesieni) i rodzicom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października 2016 roku, w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie klasy szóstej pod opieką pań: Jadwigi Budzyn i Elżbiety Baran. Wiersze i piosenki nawiązywały do tematu, były podziękowaniem za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły. Po przedstawieniu, dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, wręczył sześciu nauczycielom nagrody za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Kraj, która w imieniu dzieci i ich rodziców złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia, a kilka pań reprezentujących rodziców wręczyło pracownikom szkoły upominki.


SPOTKANIE Z TEATREM

13 października 2016 roku uczniowie klas 0 - III udali się do Centrum biblioteczno- Kulturalnego w Brzesku, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a taniec światła budził ich zachwyt.KONKURS RECYTATORSKI

30 września odbył się szkolny konkurs recytatorski klas O – III pod hasłem W jesiennej aurze. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. W jury zasiedli: p. Joanna Cebula, p. Krystyna Kurtyka, p. Małgorzata Kurnik, p. Krystyna Śmietana i p. Rafał Policht. Podczas występów dzieci zaprezentowały twórczość polskich poetów. Wiersze tematycznie związane były z aktualną porą roku, czyli – jesienią. Wybór laureatów był trudny, ponieważ uczniowie pięknie się przygotowali, a ich rodzice postarali się o to, by ich strój i rekwizyty nawiązywały do wykonywanych przez dzieci utworów. Konkurs przygotowała pani Joanna Sumara, która dziękuje dzieciom za przygotowanie się i udział w konkursie, a wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie we wspólną pracę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach.

W grupie O-I zwyciężyły:

1. miejsce zajęła Julia Łukasik z klasy O1

2. miejsce zajęła Zofia Nizioł z klasy I

3. miejsce zajęła Emilia Świerczek z klasy I.

W grupie uczniów klas II-III zwyciężyli:

1. miejsce zajęła Natalia Cichońska z klasy III a

2. miejsce zajął Kacper Maciejasz z klasy III b

3. miejsce zajął Bartłomiej Kopiński z klasy II a

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom, gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów. Już 28 października odbędzie się konkurs piosenki klas O-III pod hasłem Na jesienną nutę.

Wygenerowano w sekund: 0.06
411,839 unikalnych wizyt