PSP 1 w Jadownikach

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Informacja o realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 20172018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Staszica w Jadownikach informuje, że związku z dostosowaniem sieci szkół do nowego ustroju szkolnego uczniowie PSP Nr 1 w Jadownikach w roku szkolnym 2017/2018 obowiązek szkolny realizują w klasach I- VII ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jadownikach.

Sukces uczniów w międzynarodowym konkursie programowania.

10 czerwca 2017 r. odbył się 15 finał Międzynarodowego Konkursu Programowania Baltie 2017.

Baltie 2017 to konkurs o zasięgu międzynarodowym. W tym roku uczestniczy w nim 12 924 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Są oni podzieleni na cztery kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, gimnazja i licea. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów.

Czym jest Baltie?

Baltie to narzędzie do programowania i rysowania dla dzieci od czwartego roku życia stworzone w 1993 r. od podstaw przez Bohumíra Soukupa – czeskiego programistę. Początkowo program nazwany Baltazar działał pod system DOS, by później przekształcić się w Baltie - program, który pozwala tworzyć dowolne, nawet trójwymiarowe programy w MS Windows. W ten sposób dzieci i nauczyciele otrzymali w pełni graficzne i atrakcyjne narzędzie do programowania. Baltie 3 jest darmowy, można go pobrać ze strony baltie.pl .

Dzieci uczone są programowania od najmłodszych lat, ponieważ współczesny świat wymaga tej umiejętności nie tylko od wykwalifikowanych informatyków. To jedna z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy. Jego nauczanie stało się jednym z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zapowiedziało wprowadzenie nauczania programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018. W roku 2016/2017 odbędą się już programy pilotażowe.

Konkurs jest czteroetapowy.

W etapie domowym brało udział 14 uczniów naszej szkoły. Uczniowie przez miesiąc mogli rozwiązywać 8 zadań w szkole lub w domu.

Do etapu szkolnego awansowało 10 uczniów.

Etap szkolny odbył się 20 kwietnia 2017 r.

Uczestnicy przez 90 minut rozwiązywali 6 zdań.

Do etapu wojewódzkiego awansowało 8 uczniów.

22 maja 2017 r. w PSP nr 7 w Bochni odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTIE 2017.Na tym etapie rywalizowało w województwie małopolskim 341 uczestników w kategorii: B (klasy IV-VI szkoły podstawowej) oraz 84 uczestników w kategorii: C (klasy I-III gimnazjum).

Przez 120 minut uczniowie rozwiązywali 8 zadań.

Wyniki uczniów z naszej szkoły:

W kategorii B (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

60. miejsce Magdalena Darłak - klasa V
71. Jakub Hebda - klasa V
111. Kacper Rojkowicz - klasa V
156. Weronika Chudoba - klasa V
165. Karolina Cichońska - klasa V
174. Katarzyna Ogiela - klasa V
203. Nikola Kołek - klasa IV

W kategorii C (klasy I-III gimnazjum)

16. Dominik Duch - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach


Do finału międzynarodowego nominację otrzymali: Magdalena Darłak, Jakub Hebda, Kacper Rojkowicz, Weronika Chudoba, Dominik Duch.


Finał międzynarodowy odbył się w 10 czerwca 2017 r. w 20 szkołach na terenie Polski, Czech i Słowacji.Na tym etapie rywalizowało 354 uczestników w kategorii: B (klasy IV-VI szkoły podstawowej) oraz 137 uczestników w kategorii: C (klasy I-III gimnazjum) z trzech krajów.

Przez 150 minut uczniowie rozwiązywali 8 zadań.

Wyniki uczniów z naszej szkoły:

W kategorii B (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

102. Magdalena Darłak - klasa V
129. Jakub Hebda - klasa V
213. Kacper Rojkowicz - klasa V
245. Weronika Chudoba - klasa V

W kategorii C (klasy I-III gimnazjum)

29. Dominik Duch - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach

Opiekunem zespołu był Pan Jacek Duch.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie na każdym etapie serdecznie dziękuję za zaangażowanie i gratuluję sukcesów!

KONCERT

24 maja odbył się w naszej szkole niecodzienny koncert. Przed społecznością uczniowską swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku.

Młodzi artyści przedstawili interpretacje muzyczne na różnych instrumentach. Na skrzypcach zagrała Oliwia Płachta (chyba najmłodsza uczestniczka występu), na altówce – Amelia Korda, na wiolonczeli – Gabriela Wołek i Maja Kluz, a na gitarze – Amelia Sowa.

Utwory na instrumentach dętych przedstawili : Justyna Motak ( obój), Sylwester Bojakowski ( trąbka ) , Anna Słota ( saksofon ) i Zuzanna Cylka ( flet ). Na pianinie grała Anna Lis, a na akordeonach: Adrian Golemiec i Szymon Szczupak.

Młodzi wykonawcy wykazali się nie tylko swoimi umiejętnościami muzycznymi. Zadbali także o odpowiedni strój, który związany był z tematyką utworu.

W koncercie uczestniczyli także rodzice i nauczyciele młodych artystów. Swą obecnością wspierali ich podczas koncertu.

W imieniu uczniów i nauczycieli PSP nr 1 w Jadownikach dziękujemy za wspaniały występ, który był prezentacją nie tylko talentów, ale i ukoronowaniem ciężkiej i mozolnej pracy włożonej w przygotowanie koncertu. Uczniom i ich nauczycielom szkoły muzycznej życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze muzycznej i w życiu osobistym.

Konkurs ekologiczny pod hasłem - Jeden z dziesięciu

19 maja w PSP Nr 1 w Jadownikach odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie z klas V i VI odpowiadali na pytania w trzech rundach. Do finału przeszły trzy uczennice z klasy V: Kalina Okas, Magdalena Darłak i Katarzyna Ogiela, która ostatecznie wygrała konkurs. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Konkursowi towarzyszył pokaz mody ekologicznej. Uczniowie przygotowali stroje z surowców wtórnych, które prezentowali „na wybiegu”. Niektóre ze strojów zachwycały pomysłowym i niezmiernie żmudnym wykonaniem. Trudno było dostrzec, że sukienki są wykonane z serwetek, gazet, czy folii. Konkurs zorganizowały panie: Marta Mastalerz i Małgorzata Kania.

Z WIZYTĄ W WIELICZCE

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Towarzyszyły im wychowawczynie, panie: Małgorzata Kurnik, Krystyna Kurtyka i Klaudia Put oraz pani Elżbieta Baran. Podczas spaceru po solnych podziemiach poszukiwały śladów bajkowych postaci, spotkały tajemniczego Skarbnika, rozwiązywały zagadki i bawiły się w towarzystwie sympatycznego skrzata Soliludka. Wysłuchały też fragmentu pamiętnika wielickiego skrzata.

SPOTKANIE Z EWĄ STADTMÜLLER

15 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone przez panią Martę Gołąb do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Ewą Stadtmüller. Pani Ewa opowiadała o tym, jak powstaje książka i skąd czerpać pomysły do jej napisania. Były zagadki o zwierzętach, wspólne układanie krótkich wierszyków. Dzieci odgrywały role znanych bajkowych postaci. Na koniec autorka podpisywała książki, które dzieci zakupiły na pamiątkę spotkania.

MAJOWE ŚWIĘTA

Tak jak co roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją: pani Anna Kopytko i pan Jacek Duch wraz z uczniami klasy czwartej i piątej. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie uczniowie przedstawili część artystyczną, która przybliżyła uczniom wydarzenia tamtych czasów. Całość dopełniała deklamacja wierszy patriotycznych i śpiew okolicznościowych pieśni.

KONKURS RECYTATORSKI

Patryk Surma z oddziału przedszkolnego 02 zajął III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 7 w Brzesku.

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z oddziału przedszkolnego 01 wzięły udział w drużynowym konkursie ekologicznym pt. Z przyrodą za pan brat przygotowanym przez panie: Martę Gołąb i Małgorzatę Kurnik. Zadania polegały na ułożeniu obrazka zwierzątka z części i nazwaniu go, rozpoznawaniu głosów zwierząt i zjawisk atmosferycznych, przyporządkowaniu zwierząt do środowiska, w którym żyją. Potem były zagadki o zwierzętach i quiz polegający na wybraniu jednej z trzech zaproponowanych odpowiedzi. Ostatnim zadaniem było posegregowanie śmieci. Po zakończeniu turnieju drużyny policzyły kwiatowe punkty. Drużyna zielonych zdobyła 24 punkty, drużyny: żółta, niebieska i czerwona po 20 punktów. Wszystkie dzieci otrzymały medale Przyjaciel przyrody.


DZIEŃ CZEKOLADY

Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 świętowały Dzień czekolady, który przypada 12 kwietnia. Zabawy, pogadanki i konkursy, przeprowadzane przez wychowawczynię – panią Klaudię Put, miały na celu popularyzację historii czekolady oraz kształtowanie pożądanych postaw dotyczących zdrowego stylu życia i pokazaniu konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Poznając różne rodzaje czekolady można dowiedzieć się, że tą najwłaściwszą jest czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to - najzdrowsza. Przedszkolaki zatańczyły taniec chocolatte. Miały tez okazję spróbować owoców w polewie czekoladowej. Wszyscy bawili się przepysznie.

Spotkanie z Podróżnikiem

Dnia 28 kwietnia 2017 roku odbyło się „Spotkanie z Podróżnikiem”.

Uczniowie wzięli udział w prezentacji multimedialnej dotyczącej Tajlandii. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący dziesiątki istotnych dla tego rejonu informacji, masę ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo-geograficznej, społeczno-kulturowej oraz historycznej.

Organizator Marta Mastalerz.
Wygenerowano w sekund: 0.06
486,295 unikalnych wizyt