Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2015 roku odbyła się w szkole uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie klas trzeciej i piątej wraz ze swoimi wychowawcami, panią Krystyną Kurtyką i panem Rafałem Madejem. Zaprezentowano montaż słowno-muzyczny składający się z wierszy i pieśni tematycznie związanych z czasami odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli z rokiem 1918. Cały historyczny kontekst wydarzeń można było przybliżyć sobie poprzez obserwację prezentacji multimedialnej. Tego dnia wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani, a wielu z nich miało biało-czerwony kotylion.

11 listopada delegacje uczniowskie uczestniczyły we mszy św. w intencji Ojczyzny. Poczet sztandarowy był pod opieką pani Joanny Cebuli, a harcerzami opiekowała się pani Maria Mila.AKADEMIA KU CZCI JANA PAWŁA II

Uczniowie klasy czwartej, wraz z wychowawcą – panem Jackiem Duchem i księdzem Edwardem Janikowskim, przygotowali uroczystość poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Przedstawili spektakl, który ukazywał ważniejsze wydarzenia z życia świętego, zaprezentowali jego twórczość, śpiewali jego ulubione pieśni i te, które powstały dla papieża. W trakcie spektaklu mogliśmy usłyszeć fragmenty rozmów Jana Pawła II z zebranymi wiernymi, młodzieżą, czy ogłoszenie wyników wyboru na biskupa Rzymu. Pieśni pomagał śpiewać chór złożony z uczennic klasy szóstej.

Na koniec dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii. Przedstawił też uczniom zwycięzców zawodów pływackich w Brzesku: Adriana Szczygiełka (kl. IIb), Sebastiana Wielgosza, Nikolę Kołek i Annę Dzieńską (kl. III).


JESIENNE SPACERY

Ostatnie dni października są ciepłe i słoneczne. Sprzyjają spacerom. Dzieci z oddziału przedszkolnego codziennie spacerując oglądają i podziwiają jesienny krajobraz. W czwartek, 28.10 odwiedziły, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, groby żołnierskie na cmentarzu w Jadownikach. Przedszkolaki zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły poległych.


Uczniowie innych klas także odwiedzili cmentarz parafialny w Jadownikach. Zatrzymali się przy pomniku poświęconym ofiarom wojny 1939-45. Tam zapalili znicze w hołdzie poległym. Oto kilka zdjęć wykonanych przez panią Alicję Licak – wychowawczynię klasy Ib.
UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU

20. października odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość. Do tego dnia przygotowywaliśmy się długo. Otóż z inicjatywy szkolnej Rady Rodziców, a głównie jej wiceprzewodniczącej – pani Alicji Gabryś, cała wspólnota szkolna najpierw gromadziła fundusze na zakup sztandaru, a później przygotowywana została cała oprawa uroczystości.

Uczniowie pojawili się w szkole o godzinie ósmej. Wszyscy ubrani na galowo. Tutaj każdy uczeń, pracownik, czy współorganizator przypiął na piersi biało czerwoną kokardkę. Ze szkoły, całą społecznością uczniowską, udaliśmy się do kościoła parafialnego. Na czele pochodu szedł poczet sztandarowy, którego członkami byli: pani Alicja Gabryś, pani Anna Kołek i pan Stanisław Nizioł. W kościele wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej odprawianej przez księdza Eugeniusza Janikowskiego w asyście księdza proboszcza – Tadeusza Górki, księdza seniora – Franciszka Hojnowskiego oraz pracujących niegdyś w naszej szkole księży: Tomasza Starca i Marka Paździo. Do mszy służyli liczni ministranci – uczniowie lub absolwenci naszej szkoły.

Już na początku mszy pani Magdalena Nizioł i pani Katarzyna Bujak, w imieniu wszystkich zebranych, zwróciły się do księdza z prośbą o poświęcenie sztandaru szkoły. Wprowadzeniu mszy brali też udział rodzice i uczniowie. Podczas mszy czytał pan Jarosław Cichoński, uczniowie: Nikola Kołek i Miłosz Zydroń, śpiewała Karolina Biel. W trakcie mszy dokonano poświęcenia sztandaru i wszystkich uczestników nabożeństwa. Nie zapomniano o modlitwie za zmarłych pracowników i uczniów naszej szkoły. Po mszy przedstawicielki Rady Rodziców podziękowały księdzu Edwardowi i złożyły na jego ręce symboliczny bukiet kwiatów.

Z poświęconym już sztandarem wróciliśmy do szkoły. Tutaj przewodniczący szkoły – Jakub Matras zaprosił wszystkich na uroczystość przekazania sztandaru. Wszystko odbywało się według ściśle określonego ceremoniału. Najpierw dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala powitał i przedstawił zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: pan Grzegorz Wawryka - burmistrz miasta Brzeska, pan Jarosław Sorys – radny Rady Miasta i sołtys wsi Jadowniki, pan Adam Smołucha – radny Rady Miasta, pan Maciej Podobiński – radny Rady Powiatu, pan Józef Cierniak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pan Krzysztof Bigaj – kierownik Biura Promocji, pani Anna Czernecka – przedstawicielka sponsora - Firmy „Granit”, pani Jolanta Latocha - dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach, pan Tomasz Wietecha – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Jadownikach, pani Małgorzata Piękosz – wieloletnia przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców, pani Elżbieta Loranty –kierownik zespołu „Jadowniczanie” i przedstawicielka Domu Ludowego w Jadownikach, pani Marta Gołąb – przedstawicielka filii Biblioteki Publicznej, pan Tadeusz Tyka – poprzedni, wieloletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Jadownickiej oraz księża, którzy koncelebrowali mszę i ksiądz wikariusz Dariusz Pawłowski. W uroczystości wzięli udział rodzice uczących się w szkole dzieci. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wieloletni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Swą obecnością zaszczyciły nas panie: Maria Dadej, Maria Hachaj, Barbara Kita, Maria Noga, Józefa Papuga, Maria Świerczek, Kazimiera Węgrzyn i Danuta Wyczesany. Później przedstawił krótki zarys historii szkoły. Życie i działalność patrona szkoły przedstawili zebranym uczniowie: Jowita Ważydrąg i Marceli Mietła. Ich wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, został wprowadzony sztandar. Poczet sztandarowy składał się z przedstawicieli Rady Rodziców, którzy przekazali sztandar dyrektorowi szkoły. Następnie dyrektor przekazał go społeczności uczniowskiej. Sztandar przejął poczet składający się z uczniów klasy szóstej: Dominika Ducha, Zuzanny Topolskiej i Anity Zydroń. Po tym nastąpiła prezentacja sztandaru. Pani Adriana Baran opisała jego awers i rewers, a poczet prezentował wygląd sztandaru. Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie „ na sztandar szkoły”. Niektórzy goście zabrali głos. Składali życzenia, podziękowania, przekazywali na ręce dyrektora okolicznościowe prezenty. Gło zabrali m.in. : p. Grzegorz Wawryka, p. Jarosław Sorys, p. Maciej Podobiński,p. Tomasz Wietecha, p. Tadeusz Tyka, p. Adam Smołucha oraz pani Małgorzata Piękosz, która złożyła specjalne podziękowania wiceprzewodniczącej ustępującej Rady Rodziców – pani Alicji Gabryś, która była największą entuzjastką idei zakupu sztandaru. Podziękowania dla pani Alicji popłynęły także od innych przedstawicieli Rady Rodziców. Na koniec pani Gabryś podziękowała wszystkim za pomoc w realizacji tegoż celu. Przedstawiła także wagę sztandarowej tradycji w wychowaniu nowych pokoleń. Wszystkim podziękowała także pani Anna Kraj - obecna przewodnicząca Rady Rodziców , która ufundowała dzieciom przy tej okazji drobne upominki.

Po części oficjalnej odbył się spektakl przygotowany przez uczniów klas IV-VI. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki tematycznie związane z e sztandarem i historią szkoły. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowali absolwenci naszej szkoły. Wystąpili: Izabella Sacha – wokal, Samanta Klich – skrzypce, Karol Dobrzański – gitara klasyczna, Juli a Grochola – saksofon. Za występ podziękował im dyrektor szkoły, który zwrócił uwagę na ich talent i pracę w realizacji obranych celów. Podkreślił, że mogą być wzorem dla swych młodszych kolegów.

Nad całością projektu pracowały panie: Elżbieta Baran, Jadwiga Budzyn i Joanna Cebula.

Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez członków Rady Rodziców.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pośrednio i bezpośrednio przyczyniły się do gromadzenia funduszy, sponsorowania i organizacji uroczystości związanych z przekazaniem szkole sztandaru. Dziękujemy tym wymienionym z nazwiska, jak i tym pozostałym, którzy ciężko pracowali na osiągnięcie tego wspólnego celu.


ŚLUBOWANIE

14. października 2015 roku odbyło się w szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do ślubowania przystąpiło 30. uczniów. Przedstawienie przygotowali uczniowie obu klas pierwszych wraz z kolegami z klasy czwartej. Po zaprezentowaniu wierszy I piosenek odbyło się ślubowanie. Po nim dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala dokonał pasowania na uczniów, a wychowawczynie, panie: Alicja Licak i Joanna Sumara wręczyły swym wychowankom pamiątkowe dyplomy. W uroczystości uczestniczyli także rodzice dzieci, którzy zakupili czapki i dyplomy, a także przygotowali poczęstunek dla swych pociech.

Po ślubowaniu, dyrektor szkoły wręczył sześciu nauczycielom nagrody z okazji Dnia KEN. Życzenia dla nauczycieli złożyła nowo wybrana przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anny Kraj.


NADESZŁA JESIEŃ

Pani Jesień ( pani Marta Gołąb –bibliotekarka filii biblioteki publicznej)odwiedziła dzieci z zerówki. Przyniosła ze sobą kosz pełen warzyw. Dzieci układały je wg kolorów, kształtów i wielkości. Zaśpiewały dwie piosenki o jesieni. Do zabawy zaprosiły gości - mamy i babcie. Potem Pani Jesień czytała wiersz J. Brzechwy pt. „ Rzepka”, a dzieci wcielały się w bohaterów utworu. Były także warzywne zagadki oraz wyklejanie warzyw plasteliną na papierowych tackach. Wspólne prace rodziców i dzieci ozdobiły szkolną gazetkę na korytarzu. Na zakończenie zajęć dzieci wypiły sok z marchewki i jabłka, w przygotowaniu którego pomogła pani Elżbieta Piekarczyk. Wychowawczyni przedszkolaków – pani Małgorzata Kurnik serdecznie dziękuje gościom za udział we wspólnych zajęciach.


SPOTKANIE Z TEATREM

28 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych i przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawczyń – pań: Małgorzaty Kurnik, Alicji Licak i Joanny Sumary, uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.” Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo”. Przedstawienie miało charakter nie tylko pouczający, ale włączało do zabawy całą widownię. Dzieci chętnie włączały się do wspólnej zabawy, a nawet czasem trudno im było zapanować nad emocjami. Nawet podpowiadały postaciom, co mają robić i nie wynikało to z niegrzecznego zachowania, ale było wynikiem zapomnienia w tym bajkowym świecie.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Przedszkolaki z „zerówki” skorzystały z zaproszenia pani Marty Gołąb i wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik udały się do biblioteki publicznej porozmawiać nowej porze roku. Pani przeczytała dzieciom opowiadanie Barbary Gawryluk pt „Gwizdek nie chce spać”. To wesołe przygody małego świstaka, który bardzo lubił zabawy, ale teraz nikt nie miał dla niego czasu, ponieważ wszyscy byli zajęci gromadzeniem zapasów na zimę. Potem dzieci wykonały prace plastyczne: chłopcy naklejali kolorowe liście na sylwecie drzewa, a dziewczynki ozdabiały sukienkę Pani Jesieni.ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Najpierw uczniowie uczestniczyli we mszy, a następnie udali się do szkoły. Tutaj odbyła się uroczysta akademia, a później spotkania z uczniami w klasach. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy piątej zaprezentowali część artystyczną poświęconą minionym wakacjom. Nie mogło zabraknąć też akcentów patriotycznych. Końcowy fragment akademii nawiązywał do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pojawiły się wiersze i piosenki nawiązujące do tamtych chwil. Uczczono też pamięć poległych minutą ciszy, a delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową poświęconą poległym podczas wojny. Następnie uczniów przywitał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala. Życzył uczniom sukcesów i zachęcał do owocnej pracy. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przygotowały panie: Joanna Cebula i Stefania Ogar.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

26.czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Najpierw uczniowie i nauczyciele wzięli udział w mszy, po czym udali się do szkoły. Tutaj odbyła się uroczysta akademia. Po raporcie i odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpili uczniowie klasy VI, którzy w humorystycznej i zarazem wzruszającej części artystycznej wspominali pierwsze chwile w szkole, różne zdarzenia i cały swój pobyt. Po tym podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając im kwiaty. Całość występu ubarwiały piosenki, a po pożegnaniu absolwentów przez uczniów klasy V, uczestnicy uroczystości mogli zobaczyć „Belgijkę” zatańczoną przez szóstoklasistów. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, który wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Stanisławą Pukal, wręczył rodzicom podziękowania za współpracę i wspieranie szkoły, listy gratulacyjne, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, za 100% frekwencję, za najlepiej napisany test szóstoklasisty ( Mikołaj Borowiec)i nagrodę dla prymusa, czyli ucznia, który w drugim etapie edukacyjnym miał same piątki i szóstki oraz wzorowe zachowanie – Łukasz Ligęza.


Wygenerowano w sekund: 0.07
255,344 unikalnych wizyt