Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

MAJOWE ŚWIĘTA

Tak, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia poświęcona Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy IV przygotowali spektakl poświęcony 225 rocznicy uchwalenia konstytucji. Przybliżyli uczniom tamte czasy, sylwetki osób związanych z uchwaleniem dokumentu, a całość urozmaicili poezją i pieśniami związanymi tematycznie z tamtą epoką. Nad przygotowaniem przedstawienia i oprawą plastyczną czuwały panie: Jadwiga Budzyn i Anna Kopytko.
Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik odwiedziły oddział Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach. Tam dowiedziały się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy biorą udział w ratowaniu ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, powodziach, zdarza się, że ściągają z wysokich drzew koty. Dzieci mogły dotknąć, a nawet przymierzyć części ubioru strażaków, potrzymać strażacką sikawkę, a co najważniejsze - wsiąść do strażackiego samochodu. Przedszkolaki, wraz z panią, życzą strażakom dużo zdrowia, siły i tyle samo powrotów, co wyjazdów do akcji.

CZYTAMY MŁODSZYM

W celu popularyzacji czytelnictwa biblioteka szkolna zorganizowała dzieciom lekcje pięknego czytania. Czytającymi byli uczniowie klas starszych, którzy zaproponowali młodszym kolegom sceniczne interpretacje znanych wierszy dla dzieci. Uczniowie klasy IV przygotowali, dla dzieci z oddziału przedszkolnego, wiersze Juliana Tuwima. Na zakończenie zajęć wszyscy słuchacze Zostali zaproszeni do zabawy w lokomotywę. Uczniowie klasy V odwiedzili kolegów z klasy Ib. Zaprezentowali się w pięknym czytaniu wierszy Jana Brzechwy. Wszystkim przypadło do gustu czytanie starszych kolegów. W trakcie niektórych utworów dzieci włączały się i wspólnie recytowały ich fragmenty.
SLEEVEFACE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty wmontowana w ten sposób, że widoczna jest tylko część twarzy, ciała, czy sylwetki. Taką nowoczesną i modną zabawę zaproponowała uczniom pani Elżbieta Baran. Celem zabawy było promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Zadaniem uczniów było wybranie z biblioteki szkolnej takich książek, których okładka mogłaby posłużyć dzieciom do zrobienia ciekawej fotografii. Najciekawsze fotografie zostały umieszczone na tablicy zatytułowanej ZACZYTANI.

DRZEWO

Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom nieoczekiwane wydarzenie. Na górnym korytarzu wyrosło pozbawione liści „drzewo czytelnika”. Zadaniem uczniów było ubranie drzewa w liście, na których znajdowały się niedokończone zdania: Biblioteka to …, Czytam, bo …, Książka to …, Czytanie kojarzy mi się … . Podczas przerwy przybywało liści na drzewie i już pod koniec dnia całe drzewo ozdobione było wiosennymi, zielonymi listkami. Dzieci bardzo chętnie wyrażały swoje uczucia, z dumą przypinały listki na drzewie. Oto niektóre zapiski z listków: Książki są interesujące, odlotowe., Czytam, bo kocham czytać., Czytam, bo pani kazała., Książka kojarzy mi się z przyjemnością., Książka kojarzy mi się z baśniami., Biblioteka to książeczek las, który dzieli się wiedzą z nami cały czas., Lubię czytać, bo czytanie zawsze w głowie pozostanie.


SPEKTAKL TEATRALNY

28.kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „O czym marzą drzewa”. Było to przedstawienie o tematyce ekologicznej. W dostępny dla dzieci sposób przekazywało treści dotyczące ochrony przyrody, recyklingu i ekologii. Dzieci miały możliwość aktywnego udziału w spektaklu. Przedstawienie było sponsorowane. Udział uczniów był bezpłatny.KONKURS PLASTYCZNY

26.kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka, bohaterowie i ich przygody”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy Ib: Mateusz Kraj i Hubert Okas (II miejsce) oraz Ksawery Repeta (wyróżnienie), którzy wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak, wzięli udział w tej uroczystości. Anna Dzieńska z klasy III zajęła trzecie miejsce, a Nikola Kołek zdobyła wyróżnienie.SKĄD JADOWNIKI?

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej. Zajęcia prowadziła pani Marta Gołąb. Rozmawiano o Jadownikach, ich historii i genezie powstania nazwy miejscowości. Pani przeczytała dzieciom legendy dotyczące nazwy naszej wsi i wzgórza Bocheniec. Dzieci obejrzały zdjęcia ważnych dla mieszkańców instytucji, niektórych pomników i figur. Następnie dzieci kolorowały herb Jadownik. Prace ozdobiły gazetkę na szkolnym korytarzu. Wychowawczyni – pani Małgorzata Kurnik, dziękuje za zaproszenie i przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla dzieci.
Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

Jak co roku, dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, odwiedziły specjalistyczne gospodarstwo Państwa Topolskich. Gospodarze oprowadzili gości po zabudowaniach gospodarskich. Dzieci mogły zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu, a nie tylko na obrazku. We wsi, w której mieszkają coraz trudnie zobaczyć krowę, czy cielę. Tam można było nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale je dotknąć, czy pokarmić. Wychowawczyni, wraz z dziećmi serdecznie dziękują Państwu Topolskim za możliwość odwiedzenia ich gospodarstwa.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZERÓWCE

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie o wiośnie. Najpierw zaprezentowały się przed swoimi rodzicami, a później przed zaproszonymi gośćmi. Na początku wszyscy artyści budzili jeża, bo nie wiedział, że przyszła wiosna. Potem wiosna prosiła kwiatki, żeby wróciły do ogródka. Dwa zające przyszły do sklepu, bo dowiedziały się o pączkach. Były jednak zdziwione, bo one lubią pączki zielone. Na koniec aktorzy zatańczyli taniec norweski Kury i kurczęta. Ostatnim punktem programu było zaproszenie gości do wiosennej cha-chy. To było miłe spotkanie.


Wygenerowano w sekund: 0.06
330,012 unikalnych wizyt