Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

Jak co roku, dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, odwiedziły specjalistyczne gospodarstwo Państwa Topolskich. Gospodarze oprowadzili gości po zabudowaniach gospodarskich. Dzieci mogły zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu, a nie tylko na obrazku. We wsi, w której mieszkają coraz trudnie zobaczyć krowę, czy cielę. Tam można było nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale je dotknąć, czy pokarmić. Wychowawczyni, wraz z dziećmi serdecznie dziękują Państwu Topolskim za możliwość odwiedzenia ich gospodarstwa.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZERÓWCE

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie o wiośnie. Najpierw zaprezentowały się przed swoimi rodzicami, a później przed zaproszonymi gośćmi. Na początku wszyscy artyści budzili jeża, bo nie wiedział, że przyszła wiosna. Potem wiosna prosiła kwiatki, żeby wróciły do ogródka. Dwa zające przyszły do sklepu, bo dowiedziały się o pączkach. Były jednak zdziwione, bo one lubią pączki zielone. Na koniec aktorzy zatańczyli taniec norweski Kury i kurczęta. Ostatnim punktem programu było zaproszenie gości do wiosennej cha-chy. To było miłe spotkanie.


ZAJĘCIA W ZERÓWCE

8.kwietnia do zajęć w zerówce wykorzystano patyczki wykonane z gazet. Na początku zamieniały się one w różne narzędzia i przybory, potem dzieci układały z nich figury geometryczne, litery, czy jakubową studnię. Na końcu każde z dzieci, po kolei dokładało swój patyczek na dywanie i w ten sposób powstał obrazek. Jednym kojarzył się z kotem, a innym z rakietą. Nieco później, przy stolikach, do patyczków dokleiły płatki i w ten sposób powstały kwiaty. Z nimi dzieci, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, zatańczyły Walc kwiatów do utworu Piotra Czajkowskiego. Jak widać, nauka śmiało może być zabawą.


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Zbliża się Wielkanoc. Tak więc: na święta życzymy rodzicom, uczniom i nauczycielom dużo zdrowia, wielu powodów do radości, ciepłych, rodzinnych spotkań i pogody ducha. WESOŁYCH ŚWIĄT!

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Przedszkolaki z oddziału zerowego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, skorzystały z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Jadownikach. Zajęcia przygotowała pani Marta Gołąb. Marcowe spotkanie w bibliotece było poświęcone nadchodzącej porze roku. Dzieci wysłuchały opowiadania H. Zdzitowieckiej pt. „Szukamy wiosny”, potem odgadywały zagadki o pierwszych wiosennych kwiatach i ptakach powracających z ciepłych krajów. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne. Praca plastyczna polegała na wypełnieniu konturów przebiśniegów kulkami z bibuły. Dzieciaki wykonały piękne prace, które ich pani umieściła na klasowej gazetce. Może to sprawi, że wiosna wróci do nas szybciej.


WYCIECZKA DO BOCHNI

22.lutego 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy Ia pojechały do pobliskiej Bochni. Celem wycieczki było odwiedzenie Kopalni soli w Bochni. Zaraz po przyjeździe na miejsce uczniowie podzielili się na kilkuosobowe grupki, aby windą zjechać do kopalni. Kiedy zjechaliśmy na odpowiedni poziom, zasiedliśmy w podziemnej kolejce i przejechaliśmy długą trasą wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Po jeździe kolejką czekało na nas nowe wyzwanie. Windą zjechaliśmy jeszcze niżej by płynąć łódkami po podziemnym morzu (słona woda!). Rejs upłynął szybko, ponieważ flisacy opowiadali różne ciekawostki dotyczące tamtejszej kopalni. Następnie wróciliśmy na poprzedni poziom i tam, podzieleni na dwie grupy, przeszliśmy trasą turystyczną. Panie przewodniczki ciekawie mówiły o historii wydobycia soli, przytaczały postacie historyczne i legendarne, które związane są z kopalnią. Podczas trasy dzieci spotykały na swej drodze hologramowe postacie. Był tam Skarbnik, włoscy kupcy, polski król, czy nawet koń Kuba. Zadaniem dzieci było odpowiadanie na pytania dotyczące kopalni. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywały jeden puzzle, który później posłużył do ułożenia obrazka. Trasa wycieczkowa kończyła się zejściem po 307 schodach w dół kopalni do dużych, przestronnych komór. Tam dzieci miały godzinę na posiłek i zabawę. Kiedy trochę odpoczęły, zaczęła się wspólna zabawa pod okiem pań przewodniczek. Najpierw rywalizujące ze sobą grupy pierwszaków i przedszkolaków ułożyły zebrane wcześniej puzzle. Potem były wyścigi w wożeniu na taczkach worków z solą oraz przenoszeniu worków. Poziom zawodów był wyrównany, choć aktywniej kibicowały „zerówiaki”. Na koniec zmierzyliśmy się znowu ze schodami (tym razem pod górę!), żeby potem wyjechać na powierzchnię. Tutaj spędziliśmy dużo czasu w kolejce po pamiątki. Ci, którzy nie przejedli wszystkiego na dole, mieli możliwość zakupienia pamiątkowych drobiazgów. Zmęczeni, ale cali i zdrowi, powróciliśmy do domu. W wycieczce wzięła udział organizatorka – pani Małgorzata Kurnik, panie: Elżbieta Baran i Joanna Sumara oraz nieliczna grupa rodziców dzieci z oddziału zerowego.


WYPRAWA W KOSMOS

Raz w miesiącu dzieci z oddziału przedszkolnego korzystają z zaproszenia pani Marty Gołąb i biorą udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Jadownikach. W lutym rozmawiały o naszym miejscu w kosmosie i zastanawiały się, czy ktoś zamieszkuje inne planety. Dzieci obejrzały film o układzie słonecznym, rozwiązywały zagadki związane z tematem, wysłuchały piosenki o ufoludku. Potem z przygotowanych materiałów wykonały latające talerze, które chwilę później latały po bibliotece. Wychowawczyni oddziału przedszkolnego – pani Małgorzata Kurnik i przedszkolaki dziękują za miłe przyjęcie.
ŻYCZENIA Z WATYKANU

Uczniowie naszej szkoły wyszli z inicjatywą wysłania życzeń bożonarodzeniowych do papieża Franciszka. W realizacji tego celu pomogła im pani Maria Mila. Życzenia najprawdopodobniej dotarły do Ojca Świętego, bo na początku roku wróciły do uczniów PSP nr 1 w Jadownikach odwzajemnione życzenia z Włoch.

W załączeniu!

OSTATKI W ZERÓWCE

Ostatniego dnia karnawału dzieci z oddziału przedszkolnego „wyruszyły w taneczną podróż dookoła świata”. Tańczyły w rytm polki, kankana, kalinki, walca. samby i cha-chy. Gdy te melodie podczas przerwy usłyszały "starszaki" , chętnie dołączyły do dzieci z zerówki. Wszyscy bawili się wybornie. Wspólną zabawę zakończył dzwonek, który wzywał uczniów na kolejną lekcję. Wszyscy z ciekawością zaglądali do sali przedszkolaków, w której wodzirejem była pani Małgorzata Kurnik.Z WIZYTĄ W IZBIE REGIONALNEJ

Przez kilka ostatnich dni dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały o babciach i dziadkach. Przygotowały dla nich specjalny występ. A dzisiaj, czyli 5. lutego 2016r. odwiedziły Izbę Regionalną w Jadownikach. Z ciekawością wysłuchały opowiadania pana Tadeusza Tyki o życiu w czasach, gdy ich dziadkowie byli dziećmi. Przedszkolaki nie wyobrażają sobie życia bez komputera i telewizora. Tam zobaczyły przedmioty i narzędzia, które trudno spotkać w ich domach. Podziwiały też rzeźby miejscowych artystów. Pani Małgorzata Kurnik dziękuje za udostępnienie zbiorów przedszkolakom.

Wygenerowano w sekund: 0.16
320,039 unikalnych wizyt