Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

PANI JESIEŃ W ZERÓWCE

Do „popołudniowego” oddziału przedszkolnego, którego wychowawczynią jest pani Alicja Licak, również zawitała Pani Jesień (pani Marta Gołąb). Dzieci rozmawiały z nią o tejże porze roku, oglądały dary jesieni, wykonały jeżyki, które przygotowują się do zimy. Na koniec zajadały się pięknymi jesiennymi jabłkami.JESIENNA WYCIECZKA W GÓRY

Pod koniec września pani Krystyna Śmietana – prezes Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę zorganizowała dwudniową wycieczkę w góry. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: trzeciej, piątej i szóstej. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z górami, a także obserwacja krajobrazu i architektury tamtejszych terenów.

Pierwszego dnia , już przed południem, uczestniczy przeszli malowniczym wąwozem Homole. O tej porze roku wygląda on fantastycznie. Różnokolorowe liście drzew odsłaniają kamienie i skały. Nieco później wycieczkowicze zwiedzili zamek w Czorsztynie. Dzień zakończył rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Wieczór i noc uczniowie wraz z opiekunkami (panie: Krystyna Śmietana, Elżbieta Baran, Stefania Ogar i Małgorzata Kurnik) spędzili w przytulnym pensjonacie w Poroninie. Po smacznej kolacji, chętni uczniowie mogli skorzystać z tamtejszego basenu lub pograć w świetlicy.

Drugiego dnia wycieczki uczestnicy udali się do Zakopanego. Pierwsze kroki skierowali na Krzeptówki. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Sfotografowali się pod ołtarzem papieskim, który znajduje się w Kaplicy Różańcowej. Ołtarz został wyrzeźbiony specjalnie na wizytę papieża Jana Pawła II w 1997roku. Najpierw stał pod krokwią, a później przeniesiono go do znajdującej się koło Sanktuarium kaplicy. Następnie młodzi turyści odbyli spacer po Krupówkach. Tam mieli możliwość zakupienia pamiątek. Na koniec pojechali kolejką szynową na Gubałówkę, skąd mogli oglądać panoramę ośnieżonych Tatr.

Potem był już tylko powrót do domu. Zadowoleni i zmęczeni szczęśliwie dotarli do Jadownik.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę.
JESIENNIE W ZERÓWKACH

Jak przystało na jesień, nadszedł czas palenia ognisk. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, pod opieką swoich wychowawczyń: pani Alicji Licak i pani Małgorzaty Kurnik, uczestniczyły w ognisku integracyjnym. Przedszkolaki nie tylko piekły kiełbaski (nie ziemniaki?!), ale ze smakiem je zajadały. Miały okazję wybiegać się do woli, pozbierać liście, kasztany, żołędzie. Pokonywały wspólnie tor przeszkód i grały w piłkę. Chociaż zmęczone, to zadowolone wróciły do szkoły.POWITANIE JESIENI

Piątkowym przedpołudniem, w oddziale przedszkolnym prowadzonym przez panią Małgorzatę Kurnik, pojawiła się Pani Jesień. Przedszkolaki przygotowały dla Niej powitalny koncert. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Zaprosiły Panią Jesień do wspólnego, jesiennego tańca. Dzieci przedstawiły gościowi swoje problemy. Mały Muchomorek miał zmartwienie, bo posiadał kapelusz, ale bez kropek. Dąb radził żołędziom, aby nie czekały, aż je zerwie wiatr, ale same skakały z drzewa. Pani Jesień ( pani Marta Gołąb z jadownickiej filii Biblioteki Publicznej w Brzesku) pomogła im rozwiązać problemy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wzięli w nim udział także niektórzy rodzice i dziadkowie dzieci. Goście pomogli dzieciom wykonać jesienne drzewka. „Zerówkowicze” wraz z wychowawczynią dziękują pani bibliotekarce i pozostałym gościom za udział w spotkaniu i zaangażowanie.


ZNOWU SPRZĄTAMY ŚWIAT

W dniach 19-22. września 2014r. uczniowie wszystkich klas sprzątali świat. Młodsi uczniowie zajęli się porządkowaniem otoczenia szkoły i pobliskich przystanków. Starsi – posprzątali okoliczne ulice. Zebrano 19 worków różnorodnych odpadków. Podczas sprzątania uczniami opiekowali się wychowawcy poszczególnych klas. Koordynacją całości prac zajmowała się nauczycielka przyrody – pani Marta Mastalerz.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie, jak co roku, 1. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Po mszy św. dzieci przybyły do szkoły. Najpierw uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez panią Joannę Cebulę. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” młodzi aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wakacyjnej. Później występowały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nad ich występem czuwały panie: Małgorzata Kurnik i Alicja Licak. Następnie zmieniono tematykę występu nawiązując do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku szkolnym. Akademię zakończyło wystąpienie dyrektora szkoły - pana Zenona Kubali. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce.KONIEC ROKU SZKOLNEGO

27. czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Okolicznościową akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej wraz ze swoją wychowawczynią – panią Elżbietą Baran. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, żegnali się ze swą szkołą. Po części artystycznej wręczyli kwiaty nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Ich także kwiatami pożegnali piątoklasiści. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala. Podsumował mijający rok szkolny i przystąpił do wręczania nagród: za 100% frekwencję, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, medali za sukcesy sportowe, statuetek dla absolwentów – uczniów klasy VI, którzy w drugim etapie edukacyjnym otrzymywali bardzo dobre i celujące oceny oraz wzorowe zachowanie ( Zuzanna Ligęza, Magdalena Strzelec ). Statuetkę sowy otrzymał uczeń klasy VI – Miłosz Puścizna, który uzyskał najwyższy wynik z testu kompetencji. Dokonano też wpisu do księgi pamiątkowej Tam wpisali się uczniowie klas IV-VI, którzy w tym roku szkolnym otrzymali wszystkie oceny bardzo dobre lub celujące i wzorowe zachowanie. Wpisali się tam: Anita Zydroń (IV), Łukasz Ligęza (V), Zuzanna Ligęza (VI), Magdalena Strzelec (VI) i Emilia Szczygiełek (VI) Później przyszedł czas na gratulacje i podziękowania dla rodziców. Pani Dorota Strzelec, z rąk dyrektora szkoły, otrzymała list gratulacyjny dla państwa Doroty i Krzysztofa Strzelców, których córka osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole (Magdalena Strzelec – średnia ocen to 5,4). Mama nie kryła łez wzruszenia. Gratulujemy córki! Następnie dyrektor podziękował rodzicom, instytucjom i innym osobom, które wspierały szkołę swym zaangażowaniem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: pani Wioletta Kura, pani Marta Gołąb, pani Agnieszka Mrówka, państwo Maria i Stanisław Sułkowie, państwo Monika i Marek Sułkowie, państwo Katarzyna i Zbigniew Serwatkowie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach i Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!ZIELONA SZKOŁA

W dniach od 26. maja 2014r. do 1. czerwca 2014r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach „zielonej szkoły” w Rymanowie – Zdroju. Wyjazd zorganizowała ich wychowawczyni – pani Joanna Cebula. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Brzesku, działającego przy szkole Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę i oczywiście opłacie wniesionej przez rodziców, do Rymanowa pojechali wszyscy uczniowie w komplecie. Chyba się podobało, bo dzieci wróciły wypoczęte, szczęśliwe i pełne wrażeń.


WYCIECZKA DO ZOO

16 czerwca 2014 r. pani Krystyna Śmietana zorganizowała wycieczkę do ZOO w Krakowie. W wycieczce wzięły udział dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci odbyły długi spacer po ZOO, obserwowały różne zwierzęta, robiły pamiątkowe zdjęcia, a później bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Koszty wycieczki w dużej mierze pokryte zostały z funduszy działającego przy szkole Stowarzyszenia Wspierajmy szkołę.JA PO PROSTU MAM TALENT

12. czerwca 2014 r. odbył się szkolny festiwal talentów. W zaproponowanych przez uczniów i organizatorów konkursach wzięło udział 121 uczniów.

O godzinie 8.00 rozpoczął się konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 35 uczniów. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na temat Spacer po letniej łące. Jury w składzie: pani Elżbieta Baran, pani Alicja Licak i pani Krystyna Kurtyka miało niezły orzech do zgryzienia. Prace były na wysokim poziomie i bardzo trudno było wytypować te najlepsze. W kategorii klas 0-II zwyciężyli: 1 miejsce – Aleksandra Czernecka (0a), 2.- Dilara Nazli (II), 3. – Anna Dzieńska (I). W kategorii klas III-V zwyciężyli: 1. miejsce – Gabriela Strzelec (IV), 2. - Dominik Duch (IV), 3. – Zuzanna Topolska (IV).

Równolegle, w sali gimnastycznej, trwały konkursy sportowe przeprowadzane przez pana Rafała Madeja. W konkursie kapkowania, czyli podbijania piłki nogą wzięło udział 6 uczniów. Zwyciężył uczeń klasy II – Kacper Rojkowicz, który podbił piłkę 60 razy. Kolejny był Mateusz Wadas (VI) i Jan Łazowski (IV).

W konkursie podbijania piłeczki pingpongowej wystartowało 15 uczniów. Najwięcej razy odbił piłeczkę uczeń klasy II – Kacper Rojkowicz (221 razy). Na 2. miejscu znalazł się Mateusz Wadas (VI), a na 3. – Piotr Hudy (V).

O godzinie 8.55 rozpoczął się konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Najlepszymi w tej dziedzinie okazały się uczennice klasy szóstej. 1. miejsce zajęła Klaudia Madej, 2.- Agnieszka Dadej, a 3. – Emilia Szczygiełek. Nad prawidłowością konkursu czuwał pan Jacek Duch.

O godzinie 8.55 rozpoczęło się przygotowywanie manicure, makijażu i fryzur pod czujnym okiem pani Stefanii Ogar. Efekty pracy zostały zaprezentowane jury, w którym zasiadały panie: Małgorzata Kurnik, Krystyna Kurtyka i Marta Mastalerz. Najbardziej przypadła do gustu fryzura wykonana i zaprezentowana przez Julię Wawrykę (V). 2. miejsce przyznano fryzurze wykonanej przez Paulinę Mrówkę (VI), a zaprezentowanej przez Julię Grocholę. W konkursie kosmetycznym zwyciężyły: 1. miejsce przyznano Aleksandrze Dadej przygotowywanej przez Aleksandrę Piekarczyk, 2. – Żanecie Siepierowskiej przygotowanej przez Wiktorię Wróbel, 3. – Zuzannie Ligęzie przygotowanej przez Justynę Baran. Wprawdzie w szkole makijaż nie jest wskazany, ale umiejętność jego przygotowania może przydać się w przyszłości.

O godzinie 9.50 rozpoczęła się seria konkursów prezentowanych widowni zebranej w sali gimnastycznej. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie śpiewający piosenki. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, w tym dwa duety. W kategorii klas młodszych zwyciężyli: 1. miejsce – Emilia Serwatka (0a), 2. – Julia Świątkowska (I), 3. – Dominika Nowak (0a). W kategorii klas starszych : 1. była Karolina Biel (IV), 2. – Weronika Hudy (IV), 3. – Barbara Mietła (III). Po przerwie wystąpili recytatorzy. Wiersze przedstawiło 12 uczniów. 1. Miejsce w tym konkursie zajęła Weronika Hudy (IV), 2. – Miłosz Zydroń (I), 3.- Karol Ogiela (0a).

Następnie zaprezentowali się uczniowie grający na instrumentach muzycznych. Równorzędne 1. miejsce uzyskał Mateusz Kopiński grający na perkusji (V) i Julia Grochola (VI), grająca na saksofonie. 2. miejsce zajęła, nieco onieśmielona występem, uczennica klasy I – Milena Mietła. Na koniec zaprezentowali się tancerze. Przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze. Otrzymali je: Weronika Hudy (IV) i zespół taneczny w składzie: Żaneta Siepierowska, Wiktoria Węgrzyn, Wiktoria Wróbel, Dominika Kurdziel i Oliwia Martyna z klasy trzeciej. Dziewczyny zadbały także o odpowiedni ubiór i wystąpiły w takich samych strojach.

Organizatorzy mają nadzieję, że i uczestnicy konkursów i widzowie bawili się dobrze. Wszyscy biorący udział w konkursach powinni czuć się zwycięzcami, ponieważ zwyciężyli z własnym strachem, tremą i obawami. Gratulujemy im wszystkim!

Słodycze dla uczestników ufundowało Stowarzyszenie Wspierania Szkoły i pani Agnieszka Mrówka.Wygenerowano w sekund: 0.05
161,979 unikalnych wizyt