Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Minęła 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystą akademię. W zaprezentowanej przez nich części artystycznej mogliśmy się zapoznać z historią tamtych dni, jak i okolicznościami ówczesnych zdarzeń. Całość pięknie komponowała się z pieśniami legionowymi, żołnierskimi i narodowymi. W trakcie spektaklu wszyscy uczestnicy odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Piosenki śpiewały nie tylko uczennice z klasy szóstej. Występy wokalne wspomagał chór dziewcząt z klasy czwartej. Na szczególną uwagę zasłużyły solistki z klasy czwartej: Barbara Mietła i Izabela Cebula. Dziewczynki zachwyciły zebranych wspaniałym głosem i piękną interpretacją utworów. Nad całością przedstawienia czuwała nauczycielka historii – pani Jadwiga Budzyn i pan Rafał Madej.

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

Uczniowie klas I – IV wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Kolczasta przyjaźń”. Dwaj bohaterowie : żółw i papuga przedstawiali scenki mające na celu ukazanie wartości przyjaźni, cech prawdziwego przyjaciela i właściwych zachowań wobec innych. Uczniowie chętnie włączali się w przedstawienie, które oglądali z wielkim zainteresowaniem.UKŁADY SŁONECZNE

Uczniowie klasy szóstej, w ramach lekcji przyrody, wykonali ciekawe makiety Układu Słonecznego, które aktualnie zdobią górny korytarz. Młodsze dzieci mogą zapoznać się z wielkością planet i ich ułożeniem względem Słońca. Nad wykonaniem prac czuwała nauczycielka przyrody – pani Marta Mastalerz.


PRZEDSZKOLAKI W IZBIE REGIONALNEJ

Dzieci z oddziału przedszkolnego Ob. Również odwiedziły jadownicką Izbę Regionalną. Skorzystały z gościnności gospodarzy – panów: Tadeusza Tyki i Józefa Węgrzyna, którzy zapoznali je ze zbiorami. Zaprezentowali dzieciom różne sprzęty gospodarstwa domowego, opowiedzieli, w jaki sposób z nich korzystano. Przedstawili dzieciom wystawy rzeźb, książek i pamiątek. Dzieci z ciekawością oglądały zbiory muzealne. Wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak, dziękują za zapoznanie ich ze zbiorami izby.

KONKURS PLASTYCZNY

W przeddzień Święta Niepodległości w oddziale przedszkolnym /grupa 0a/ rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem NASZE GODŁO. W konkursie wzięły udział chętne dzieci. Ich zadaniem było wykonanie pracy, dowolną techniką, wspólnie z rodzicami w domu. Komisja miała trudne zadanie, bo prace były piękne. Orły były wyklejane z kuleczek plasteliny, z piór, z kuleczek bibuły, malowane farbami, kredkami, czy pisakami. Ostatecznie przyznano: I miejsce - Nikodemowi Turkowi, II miejsce - Annie Lubowieckiej, III miejsce - Ksaweremu Repecie i Błażejowi Kmiecikowi. Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy konkursu: Zuzanna Foryś, Julia Olchawa, Filip Oćwieja, Igor Mrożek, Sergiusz Bryg i Mateusz Kraj. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy! Prace przedszkolaków zostaną zaprezentowane wszystkim uczniom podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.

WIZYTA W IZBIE REGIONALNEJ

7.listopada dzieci z grupy Oa oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kurnik, zwiedziły Izbę Regionalną w Jadownikach. Obejrzały sprzęt gospodarstwa domowego, który był używany w pierwszej połowie XX w. oraz prace plastyczne wykonane przez artystów z Jadownik. O eksponatach opowiadali panowie: Tadeusz Tyka i Józef Węgrzyn. Cieszymy się, że można obejrzeć takie eksponaty, ale dobrze ,że nie musimy ich używać. Teraz wiemy, co oznacza postęp techniczny. Serdecznie dziękujemy za zapoznanie nas z tradycjami i historią Jadownik.

ZABAWY NA STADIONIE

Nadeszła jesień. Jednak w tym roku pogoda nas trochę rozpieszcza. Jest stosunkowo ciepło jak na tę porę roku. Dzieci z oddziału przedszkolnego Ob, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Alicją Licak, udały się na długi spacer po okolicy. Po drodze odwiedziły stadion Jadowniczanki i korzystając z gościnności gospodarzy, bawiły się na tamtejszym placu zabaw.


KONKURS PLASTYCZNY

Trzy uczennice klas pierwszych wykonały prace plastyczne na konkurs zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy Ia – Oliwia Pytel, a wyróżnienia otrzymały uczennice: Julia Kondziołka z klasy Ib i Paulina Łanocha z klasy Ia. Laureatki osobiście odebrały nagrody w wyżej wymienionej szkole, a udały się tam pod opieką jednej z wychowawczyń klasy I – pani Joanny Cebuli. Wszystkie dziewczynki otrzymały dyplomy i gry planszowe, które ufundował burmistrz miasta Brzeska – pan Grzegorz Wawryka i pan Górski. Laureatkom gratulujemy!

SMUTNE ŚWIĘTO

31. października przedszkolaki z zerówki, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Alicją Licak, udały się na cmentarz parafialny. Tam odwiedziły groby swoich przodków i zapaliły znicze pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się na cmentarzu.

Z inicjatywy pani Marii Mili uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję zbiórki zniczy. Przyniesione przez nich znicze zostały zapalone pod pomnikami poległych i na grobach zmarłych pracowników naszej szkoły. Część zniczy została zachowana do zapalenia podczas Święta Niepodległości.
SPOTKANIE Z TEATREM

30. października dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klasy III uczestniczyły w przedstawieniu wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji pt. „Pan Andersen”. Spektakl odbył się w Brzesku, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Przedstawienie prowadził Pan Andersen, który zapraszał widzów do różnych baśni. Spotkali się oni z bohaterami „Calineczki”, „Brzydkiego kaczątka” i „Nowych szat cesarza”. Spektakl nie był wierną kopią baśni. Wprowadzał widzów w nowe, pouczające sytuacje, zachęcał do czynnego uczestnictwa i zaangażowania.


Wygenerowano w sekund: 0.04
168,144 unikalnych wizyt