PSP 1 w Jadownikach

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3
-> Najnowszy użytkownik: Rafal Madej

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

Karolina Cichońska - finalistką Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V.

Karolina Cichońska – uczennica klasy V naszej szkoły znalazła się w gronie 25 uczniów którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej. W konkursie wzięło udział 128 uczniów z 27 szkół podstawowych powiatu brzeskiego.

Etap powiatowy (finał) odbędzie się w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej 19 maja 2017 roku.
Uczennicy Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LEKCJA PRZYRODY

Dnia 12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas IV-VI z grupą "Zaelektryzowani" pod hasłem: Czy to magia? Nie, to czysta nauka. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody – pani Marta Mastalerz. W ramach zajęć uczniowie mogli obejrzeć proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Była to żywa lekcja przyrody, w której uczestnicy spotkania brali aktywny udział.

KONKURS PLASTYCZNY

W naszej szkole odbył się wielkanocny konkurs plastyczny. Zorganizowała go pani Alicja Licak. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej ( koszyczek, baranek, pisanka, itp., związanej tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. Jury oceniło prace i przyznało nagrody. W kategorii młodszych klas :

1. miejsce - Ksawery Repeta

2. miejsce - Kraj Mateusz

3. miejsca - Paweł Pawlikowicz kl. 1 i Wiktoria Topolski kl. 3a .

Wśród uczniów klas starszych wyróżniono prace następujących uczniów:

1. miejsce - Paulina Pawlikowicz kl. 4

2. miejsce – Karolina Cichońska kl. 5

3. miejsce - Samuel Grochola kl. 6

Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców, a słodkie nagrody pocieszenia - Stowarzyszenie Wspierajmy Szkołę zarządzane przez panią Krystynę Śmietanę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ ich prace były ładne, staranne, pracochłonne i ciekawe.

SPOTKANIE Z FILMEM

Uczniowie klas: I, II a, II b i III a uczestniczyły w spektaklu, w którym nie tylko spotkały się z postacią Szewczyka Dratewki, poznały jego przygody, ale także uczestniczyły w nagraniu fragmentów filmu. Dowiedziały się na czym polega praca reżysera, kamerzysty, dźwiękowca, czy kierownika planu. Za parę tygodni obejrzą film ze swoim uczestnictwem.

POWITANIE WIOSNY

Dnia 22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 02 świętowały nadejście wiosny poprzez wiosenne przedstawienie. Tego dnia przybyli do szkoły rodzice, aby podziwiać występy swoich pociech. Przedszkolaki w przygotowanym programie artystycznym, w pięknych strojach wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Mali aktorzy dali z siebie wszystko i spisali się na medal. Wychowawczyni – pani Klaudia Put dziękuje rodzicom za obecność.

ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

31. marca 2017 roku odbyła się w szkole uroczystość poświęcona postaci polskiego świętego - Jana Pawła II. Miał on na celu uczczenie 12. rocznicy śmierci papieża. Spektakl, który składał się z piosenek, pieśni, poezji i fragmentów prozy przybliżał uczniom postać Świętego. Podczas prezentacji multimedialnej mieli oni możliwość „bezpośredniego” spotkania z postacią papieża. Powagi wydarzeniu dodawał nie tylko uroczysty charakter akademii, ale także odświętne stroje zebranych. Uroczystość przygotowała, wraz z uczniami. pani Maria Mila i ksiądz Edward Janikowski.

KONKURS RECYTATORSKI W BRZESKU

30. marca 2017 r. uczniowie klasy II b, wraz z wychowawczynią – panią Alicją Licak uczestniczyły w powiatowym konkursie recytatorskim w RCKB w Brzesku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Pytel (kl. III a ) i Julia Biel ( kl. II b). Podczas konkursu uczennice recytowały wiersze Danuty Wawiłow. Julia Biel znalazła się w gronie uczniów wyróżnionych. Gratulujemy Julce i życzymy jej dalszych sukcesów.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

W miesiącu marcu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia plastyczne dla chętnych dzieci. Prowadzi je pani Elżbieta Loranty z MOK w Brzesku. Ze względu na dużą liczbę chętnych, dzieci podzielono na 2 grupy. Pierwsza grupa kończyła, rozpoczęte na poprzednich zajęciach, pisanki techniką decoupage.

DZIEŃ WODY

Dzieci z oddziału 02 obchodziły dzień wody. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko, reszta była dla przedszkolaków niespodzianką. Zajęcia edukacyjne zostały połączone ze świetną zabawą. Uroczystość miała na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem; rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.
Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią.
Na samym początku dzieci zobaczyły jak wygląda czysta woda, a jak zanieczyszczona. Następnie przyglądyły się eksperymentom, takim jak: kolorowe wulkany, burza w słoiku, lampa Lava - eksperyment wręcz hipnotyzujący, bo na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki można patrzeć bez końca. Zobaczyły też „tańczący olej” - próbowały utopić olej w wodzie, jednak zawsze wypływał on na powierzchnię! Przy pomocy jednego kuchennego składnika, udało im się sprawić, że chociaż na chwilę olej poszedł na dno. Miały możliwość zaobserwować atrament w wodzie. Na koniec chciały złapać wodę tak, aby nie przelewała się im przez ręce! I nawet przez chwilę było to możliwe, gdy zrobiły tzw. ciecz nienewtonowską.

Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w różne atrakcje i wydarzenia. Nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć bez pomysłowości i polotu wychowawczyni – pani Klaudii Put, która przypomniała dzieciom, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda.

KONKURS RECYTATORSKI

30. marca 2017r. odbył się szkolny konkurs poezji wiosennej. Dziewiętnastu uczestników z klas 0 – III przedstawiło własne interpretacje wierszy o tematyce wiosennej. Niektóre dzieci dodatkowo prezentowały ciekawe stroje. Jednak najważniejszym kryterium oceny była właściwa recytacja. Zwycięzcami konkursu zostali:

1. miejsce zajęli: Patryk Surma (oddział przedszkolny 02 i Emilia Świerczek (kl. I )

2. miejsce zajęli: Kacper Janowski (kl. III b ) i Katarzyna Kuza ( kl. I )

3. miejsce zajęły: Julia Łukasik ( oddział przedszkolny 01 i Wiktoria Topolska ( kl. III a ).

Podczas obrad jury, dzieci przedszkolne z oddziału pani Małgorzaty Kunik, zaprezentowały wiosenne przedstawienie. Organizatorka konkursu – pani Krystyna Kurtyka dziękuje rodzicom za przygotowanie dzieci do występów i postaranie się o efektowne stroje. Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców, a słodkie upominki zakupiło Stowarzyszenie Wspierajmy szkołę, które prowadzi pani Krystyna Śmietana.

Wygenerowano w sekund: 0.04
452,696 unikalnych wizyt